Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Benedykt XVI
17.02.2011 06:57

Wizyta papieża kosztowała 7 mln funtów

Koszty pobytu Benedykta XVI w Wielkiej Brytanii nie uwzględniają wydatków na ochronę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cutup/CC/Flickr)

*Koszt 7 mln funtów, czyli 11 mln dolarów na ubiegłoroczny przyjazd Benedykta XVI do Wielkiej Brytanii nie uwzględnia wydatków na bezpieczeństwo. *

Henry Bellingham z brytyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych ujawnił te koszty, podkreślając, że zarówno Kościół katolicki, jak i szkocki rząd dołożyły się do sfinansowania czterodniowej wizyty papieża na Wyspach Brytyjskich we wrześniu ubiegłego roku.

Na początku miesiąca brytyjscy parlamentarzyści zwrócili się do rządu o wyjaśnienie, dlaczego 1,85 mln funtów z funduszu przeznaczonego na pomoc zagraniczną zostało wydane na wizytę papieża Benedykta XVI.

ZOBACZ SPOTKANIE PAPIEŻA Z ARCYBISKUPEM CANTERBURY (ANG.)

Wątpliwości deputowanych dotyczyły transferu środków z ministerstwa ds. rozwoju międzynarodowego do ministerstwa spraw zagranicznych, ujawnionego w raporcie parlamentarnej komisji ds. rozwoju międzynarodowego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t110978.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wizyta;papieza;wydarzeniem;medialnym;w;wlk;brytanii,92,0,678748.html) Wizyta papieża wydarzeniem medialnym w Wlk Brytanii Była ona niezwykle obszernie transmitowana.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t46864.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pierwsza;pielgrzymka;papieza;do;wielkiej;brytanii;od;xvi;wieku,49,0,676657.html) Pierwsza pielgrzymka papieża do Wielkiej Brytanii od XVI wieku Papież Benedykt XVI rozpoczął dziś tam czterodniową pielgrzymkę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t128608.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/papiez;apeluje;o;ochrone;chrzescijan,85,0,750677.html) Papież apeluje o ochronę chrześcijan _ Religia nie powinna być przyczyną konfliktu _. Krytykuje nie tylko kraje islamskie, ale też Zachód.
Tagi: Benedykt XVI, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz