Notowania

działalność google
07.01.2013 12:33

Wizyta szefa Google w Korei Północnej

Szef jednej z największych firm internetowych Google Eric Schmidt przybył do Korei Północnej z czterodniową prywatną wizytą, by zapoznać się z jej gospodarką i mediami społecznymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Charles Haynes/CC/Flickr)

Szef jednej z największych firm internetowych Google Eric Schmidt przybył do Korei Północnej z czterodniową prywatną wizytą, by zapoznać się z jej gospodarką i mediami społecznymi - poinformowali członkowie towarzyszącej mu delegacji.

W ortodoksyjnie komunistycznej Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej korzystanie z internetu wymaga zezwolenia władz i jest obwarowane restrykcjami. Większość tamtejszych internautów ma dostęp tylko do krajowego systemu intranetu, a nie do globalnej sieci World Wide Web.

Władze USA odniosły się krytycznie do wizyty, która nastąpiła w niecały miesiąc po wystrzeleniu przez Koreę Północną sztucznego satelity ziemi. Zdaniem Waszyngtonu, był to w rzeczywistości test rakiety balistycznej, a więc złamanie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, zabraniającej Phenianowi dalszego forsowania swych zbrojeń nuklearnych i rakietowych._ _

_ - Nie sądzimy, by takie ustawienie terminu wizyty było pomocne i dobrze znają oni (tzn. Google) nasze poglądy _ - powiedziała w ubiegłym tygodniu dziennikarzom rzeczniczka Departamentu Stanu USA Victoria Nuland.

Jedną z osób towarzyszących Schmidtowi jest były gubernator stanu Nowy Meksyk Bill Richardson, który w ciągu ubiegłych 20 lat kilkakrotnie podróżował do Korei Północnej. Według niego rozmówcami szefa Google'a będą także przywódcy państwowi._ _

_ - To nie jest podróż Google'a, ale jestem pewien, że jest on (tzn. Schmidt) zainteresowany niektórymi tamtejszymi kwestiami, aspektem mediów społecznych. Spotkamy się z północnokoreańskimi przywódcami politycznymi. Spotkamy się z północnokoreańskimi przywódcami gospodarczymi, z wojskowymi _ - powiedział Richardson w Pekinie przed odlotem delegacji komercyjnym rejsem towarzystwa Air China do Phenianu.

_ - Odwiedzimy niektóre uniwersytety. Nie mamy kontroli nad wizytą. Zapoznają nas z programem, gdy już tam będziemy _ - dodał były gubernator.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezes koncernu jedzie tam. "Zły moment" Prezes koncernu będzie jechał do Phenianu prywatnie, bez żadnego przesłania ze strony Waszyngtonu.
Korea Północna i Chiny "umacniają przyjaźń" Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un podjął w Pjongjangu delegacje wysokich rangą przedstawicieli chińskich władz.
Korea Północna coraz większym zagrożeniem Ostatnia próba rakietowa powinna być znakiem dla świata. Czy Ameryka podejmie działania
Tagi: działalność google, google, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz