Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wizz air
17.12.2012 16:50

Wizz Air przenosi się na Lotnisko Chopina. Opuszcza Modlin

Węgierska linia Wizz Air przenosi od wtorku 18 grudnia do 6 stycznia 2013 r. wszystkie swoje połączenia z podwarszawskiego lotniska w Modlinie na warszawskie Lotnisko Chopina

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Węgierska linia Wizz Air przenosi od wtorku 18 grudnia do 6 stycznia 2013 r. wszystkie swoje połączenia z podwarszawskiego lotniska w Modlinie na warszawskie Lotnisko Chopina - poinformował przewoźnik. Linia zapewnia, że informuje pasażerów o zmianach. *

_ Po tygodniach zmagania się z ciągłymi utrudnieniami na Lotnisku Warszawa/Modlin, Wizz Air (...) podjął bezprecedensową decyzję o przeniesieniu wszystkich świątecznych operacji - od północy 17 grudnia do północy 6 stycznia - z Lotniska w Modlinie na Lotnisko Chopina _ - czytamy w komunikacie przewoźnika.

Jak zaznacza przewoźnik, umożliwi to _ normalne _ funkcjonowanie zimowych połączeń w szczytowym okresie świąt, z których korzysta ponad 55 tysięcy pasażerów. _ W przeciwnym razie, byliby oni narażeni na utrudnienia spowodowane brakiem systemu nawigacji ILS _, co oznaczałoby m.in. odwoływane lub przekierowywane loty.

Wizz Air zapewnia, że kontaktuje się ze wszystkimi pasażerami, którzy wykupili świąteczne loty z Warszawy Modlin, przekazując informację o zmianach.

_ Pasażerowie powinni odprawić się na Lotnisku Chopina przynajmniej 2 godziny przed planowaną godziną odlotu. Przekierowanie wszystkich 358 lotów z Modlina na Lotnisko Chopina uznano za konieczne po tym, jak Lotnisko w Modlinie było ponownie sparaliżowane przez całą niedzielę, 16 grudnia aż do rana 17 grudnia z powodu utrudnień wynikających z braku instalacji systemu nawigacji ILS (Instrument Landing System), zapewniającego płynny ruch lotniczy zimą. Wizz Air wymaga teraz od lotniska pokrycia kosztów obecnych i poprzednich przekierowań _ - czytamy w komunikacie przewoźnika.

Edyta Mikołajczak z portu w Modlinie przekazała PAP, że decyzja o przeniesieniu rejsów Wizz Air na Lotnisko Chopina jest biznesowa. _ - Każdy przewoźnik podejmuje decyzję, z jakim portem współpracuje i jakie stawki za obsługę są dla niego do zaakceptowania. Drugi z przewoźników operujących z Lotniska Warszawa/Modlin, linia Ryanair nie wprowadza zmian w swoim rozkładzie lotów _ - poinformowała.

Przypomniała, że port w ciągu 5 miesięcy działalności obsłużył ponad 860 tys. pasażerów, w tym prawie 490 tys. podróżujących linią Wizz Air.

Rzecznik Lotniska Chopina Przemysław Przybylski powiedział PAP, że lotnisko przyjmuje decyzję węgierskiego przewoźnika ze zrozumieniem.

W ubiegłym tygodniu Wizz Air poinformował, że zacznie latać od 21 grudnia do Budapesztu z warszawskiego Lotniska Chopina. Węgierski przewoźnik z lotniska w Modlinie do Budapesztu lata cztery razy w tygodniu. Tyle samo będzie rejsów z Lotniska Chopina. Spółka poinformowała, że zmiana spowodowana jest brakiem systemu ILS na lotnisku w Modlinie.

Lotnisko tłumaczyło wówczas, że kupiło sprzęt z własnych pieniędzy jeszcze przed otwarciem portu. - _ Czekamy na niezbędne pozwolenia, które umożliwią nam jego zainstalowanie. Wykonawca zapewnia nas, że nastąpi to z końcem tego roku. Następnie przez trzy miesiące ILS będzie testowany. W swej pierwszej podstawowej kategorii powinien funkcjonować wiosną przyszłego roku _ - mówiła wówczas Magdalena Bojarska z portu w Modlinie.

Flota Wizz Air składa się z 39 samolotów typu Airbus A320, latających z 16 baz na ponad 250 trasach łączących 83 lokalizacje w 29 krajach.

Lotnisko Warszawa-Modlin jest jednym z najmłodszych portów lotniczym w kraju. W połowie lipca oficjalnie zainaugurowało swoją działalność. Do portu latają linie Ryanair oraz Wizz Air.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie tylko w Polsce. Europa też sobie nie radzi Linie europejskie borykają się w tym roku z problemami finansowymi i proszą rządy o pomoc.
Opłaty za bagaż podręczny. Od teraz w... Węgierski przewoźnik Wizz Air obsługuje kilka tras z Anglii i Szkocji do Polski. Lata m.in. do Modlina, Katowic i Gdańska.
Podobno są tani. 18 mld euro z opłat Latanie staje się coraz tańsze - takie opinie są coraz bardziej popularne, ale i mylące.
Tagi: wizz air, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz