Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wizz Air wraca na warszawskie Lotnisko Chopina

0
Podziel się

Flota Wizz Air składa się z 39 samolotów typu Airbus A320 latających z 16 baz na ponad 250 trasach łączących 83 lokalizacje w 29 krajach.

Wizz Air wraca na warszawskie Lotnisko Chopina
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhbUZud

Węgierska linia Wizz Air zacznie latać od 21 grudnia do Budapesztu z warszawskiego Lotniska Chopina - poinformował przewoźnik. Linia przenosi to połączenie z podwarszawskiego lotniska w Modlinie.

Wizz Air z lotniska w Modlinie do Budapesztu latał cztery razy w tygodniu. Tyle samo będzie rejsów z Lotniska Chopina.

_ - Zmiana na tej trasie jest następstwem wcześniejszych apeli przewoźnika do Lotniska Warszawa/Modlin, o wyeliminowanie utrudnień dla pasażerów, wynikających z braku systemu nawigacji ILS (Instrument Landing System). Przedstawiciele lotniska w Modlinie zobowiązali się do zainstalowania systemu ILS do października, jednak nadal nie jest on gotowy do użycia _ - czytamy w komunikacie spółki.

bEhbUZuf

Linia podkreśliła, że z powodu _ nieodpowiedniego zarządzania _ Lotniska Warszawa/Modlin i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej pasażerowie spotykają się z licznymi utrudnieniami - opóźnieniami, przekierowaniami lub całkowitym odwołaniem lotów (dotyczy to ponad 30 tys. pasażerów).

_ - Tej zimy, koszty związane z odszkodowaniami lub zmianami terminu lotów, szacowane są na około 8 milionów złotych _ - czytamy w komunikacie

Linia podkreśla, że _ chce utrzymać dobre relacje z lotniskiem _, dlatego też przenosi tylko jedno połączenie na Lotnisko Chopina. Pozostałych 20 tras jest obsługiwanych przez flotę w Modlinie. Jednocześnie apeluje do Modlina o pokrycie kosztów za utrudnienia, które wynikają z braku poprawnie działającego systemu ILS.

_ - Wizz Air na trasie do Budapesztu lata cztery razy w tygodniu, Ryanair wykonuje rejsy na tym odcinku codziennie. A zatem decyzja Wizz Air o przeniesieniu połączenia nie wpłynie bardzo na naszych pasażerów, którzy będą chcieli z Modlina lecieć do Budapesztu - _ powiedziała Magdalena Bojarska z lotniska w Modlinie.

bEhbUZul

Pytana o ILS powiedziała, że lotnisko kupiło sprzęt z własnych pieniędzy jeszcze przed otwarciem portu. _ - Czekamy na niezbędne pozwolenia, które umożliwią nam jego zainstalowanie. Wykonawca zapewnia nas, że nastąpi to z końcem tego roku. Następnie przez trzy miesiące ILS będzie testowany. W swej pierwszej podstawowej kategorii powinien funkcjonować wiosną przyszłego roku _ - dodała Bojarska.

Flota Wizz Air składa się z 39 samolotów typu Airbus A320 latających z 16 baz na ponad 250 trasach łączących 83 lokalizacje w 29 krajach. Lotnisko Warszawa-Modlin jest najmłodszym portem lotniczym w kraju. W połowie lipca oficjalnie zainaugurowało swoją działalność. Do portu latają linie Ryanair oraz Wizz Air.

Czytaj więcej w Money.pl
Opłaty za bagaż podręczny. Od teraz w... Węgierski przewoźnik Wizz Air obsługuje kilka tras z Anglii i Szkocji do Polski. Lata m.in. do Modlina, Katowic i Gdańska.
Dużo latasz? Na tej linii będzie drożej W pierwszej kolejności, w ramach projektu pilotażowego, opłata wejdzie w życie na trasie Luton-Katowice.
Porzucają lotnisko w Modlinie przez brak... Wizzair przekonuje, że z przez nieodpowiednie zarządzanie Lotniska Modlin pasażerowie spotykają się z licznymi utrudnieniami.
bEhbUZuG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)