Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zwolnienia w bankach
18.09.2012 15:14

Właściciel Banku Millennium zwolni 600 pracowników

Dzięki redukcjom personelu właściciel Banku Millennium zamierza zaoszczędzić 100 mln euro rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RapidEye/iStockphoto)

Portugalski Banco Comercial Portugues (BCP) zwolni do końca przyszłego roku 600 pracowników. Dzięki redukcjom personelu właściciel Banku Millennium zamierza zaoszczędzić 100 mln euro rocznie.

Jak powiedział rzecznik prasowy BCP Erik Burns, planowane zwolnienia nie będą dotyczyć polskiego oddziału grupy. _ - Redukcje przewidywane są tylko w portugalskich bankach BCP. Nie dotyczą one Banku Millennium w Polsce _ - zapewnił.

O planowanych redukcjach personelu poinformował lizboński dziennik _ Jornal de Negocios _, powołując się na źródło we władzach banku. Gazeta ujawniła, że portugalska grupa będzie próbować namówić 6 proc. załogi, głównie swoich najstarszych pracowników, do przejścia na przedwczesne emerytury. W pierwszym półroczu br. BCP odnotował stratę w wysokości 544,3 mln euro. W okresie tym posiadający 9,9 tys. pracowników w Portugalii bank zwolnił w swojej ojczyźnie 166 osób.

Portugalska firma BCP posiada 65,5 proc. udziałów polskiego Banku Millennium, który powstał w 1989 r. Działał pierwotnie jako Bank Inicjatyw Gospodarczych, a po połączeniu z Bankiem Gdańskim SA w 1997 r. jako BIG Bank Gdański SA. Pod aktualną nazwą występuje od 2003 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Gigant zwalnia pracowników w dwóch krajach Władze i związkowcy starali się tak bardzo zachować miejsca pracy, że efekt rozmów jest odwrotny.
Nadchodzi fala zwolnień? Tłumaczą powody Zła koniunktura, spadek zamówień, kurczący się popyt sprawią, że francuskie firmy zaczną znów zwalniać pracowników - donosi Le Figaro.
Unia daje miliony dla zwolnionych z Peugeota KE zaproponowała we wtorek 11,9 mln euro na wsparcie ponad dwóch tysięcy pracowników zwolnionych w latach 2009-2010 przez koncern PSA Peugeot Citroen.
Tagi: zwolnienia w bankach, bank millenium, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz