Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Biedronka
26.06.2014 12:55

Właściciel Biedronki mówi o przeprowadzce

Były szef spółki Alexandre Soares dos Santos narzeka na podatki i banki. Zdradził, że firma może uciec do... .

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)

Portugalski gigant Jeronimo Martins poważnie rozważa przenosiny centrali firmy z Lizbony do Genewy. Właściciel sieci Biedronka chce uciec przed rujnującymi podatkami i niekompetencją banków.

Portugalski gigant Jeronimo Martins poważnie rozważa przenosiny centrali firmy z Lizbony do Genewy. Właściciel sieci Biedronka chce uciec przed rujnującymi podatkami i niekompetencją banków.

Były szef rodzinnej spółki Alexandre Soares dos Santos zdradził, że w ciągu kilku lat firma może zacząć formalnie działać w Szwajcarii. Według najbogatszego Portugalczyka banki w jego kraju nie odpowiadają potrzebom prywatnego sektora.

Podczas wystąpienia na konferencji poświęconej kryzysowi ekonomicznemu Soares dos Santos ostro skrytykował też obecny rząd i prowadzoną przez niego politykę fiskalną. Jego zdaniem przedsiębiorcy powinni domagać się zwrotu tego, co zabrał im fiskus, a czego nie potrafił odpowiednio wykorzystać.

Wieloletni prezes Jeronimo Martins zaapelował do sektora prywatnego o walkę o swoje interesy i wyraził przekonanie, że to firmy skarbu państwa doprowadziły do dzisiejszego załamania gospodarczego. Oskarżył też władze o zniszczenie portugalskiej klasy średniej i ignorowanie swoich powinności socjalnych.

##Jeronimo rozkwita dzięki Biedronce

Mimo kryzysu i krytykowanej przez jednego z najbardziej wpływowych Portugalczyków polityki podatkowej, grupa Jeronimo Martins zamknęła ubiegły rok na sporym plusie - przede wszystkim dzięki wynikom sieci Biedronka. Zyski sięgnęły 382 milionów euro - to wynik o 6 proc. lepszy, niż w 2012 roku.

Łączna sprzedaż w sieciach w Portugalii, Polsce i Kolumbii wzrosła o ponad 10 proc., sięgając prawie 12 miliardów euro, a dwie trzecie tej sumy to zasługa polskich klientów. W tym roku grupa planuje inwestycje warte co najmniej 600 milionów euro. W Polsce ma w tym czasie powstać około 300 sklepów sieci Biedronka i trzy centra dystrybucyjne.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprzedaż Biedronki rośnie. Dwucyfrowo W 2013 roku Biedronka otworzyła 280 nowych sklepów, sieć powiększyła się o 268 nowych placówek do 2 393 sklepów.
Właściciel Biedronki już nie taki bogaty Alexandre Soares dos Santos, prezes grupy Jeronimo Martins, przestał być najbogatszym człowiekiem Portugalii.
Tagi: Biedronka, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz