Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
facebook
07.06.2012 12:38

Właściciele akcji Facebooka dostaną odszkodowania

Wypłaci je amerykańska giełda Nasdaq w związku z usterką techniczną podczas pierwszego dnia obrotu akcjami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gmutlu/iStockphoto)

Wypłaci je amerykańska giełda Nasdaq w związku z usterką techniczną podczas pierwszego dnia obrotu akcjami.

Kilka tygodni temu, gdy Facebook debiutował na elektronicznej giełdzie Nasdaq, komputerowy system zawiesił się. Niektórzy inwestorzy mówią, że chcieli sprzedać od razu swoje akcje, wykorzystując spory popyt. Awaria systemu bardzo to utrudniła.

Teraz Nasdaq oferuje inwestorom odszkodowanie w wysokości 40 milionów dolarów. Pieniądze mają dostać ci, którzy stracili w wyniku usterki.

Analitycy giełdowi mówią, że początkowa cena akcji Facebooka - 38 dolarów - nie odzwierciedlała rzeczywistej wartości spółki i była zbyt wysoka. Ceny akcji spadły od chwili debiutu o prawie jedną trzecią - ostatnio płacono za nie 26 dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Początek końca Facebooka? To przez giełdę Socjolog: _ Liczba kont przekłada się na cenę akcji, a reakcja ludzi zaskoczy właścicieli portalu _.
Czy już sięgneliśmy dna? Warto zacząć kupować akcje? Ośmiu ekspertów doradza inwestorom, na jakie spółki warto zwrócić uwagę, a jakich zdecydowanie unikać.
WIG20 mocno w górę. Mario Draghi rządzi rynkami Zobacz, co się dzieje na warszawskim parkiecie, w komentarzu analityka Money.pl.
Tagi: facebook, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz