Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
banki
27.08.2009 14:01

Wlk. Brytania: Opodatkować banki, bo jest ich za dużo

Szef brytyjskiego nadzoru chce skurczyć tamtejszy sektor finansowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wsuph001/CC/Flickr)

FSA, brytyjskie niezależne biuro regulujące rynek finansowy, ma nowy kontrowersyjny pomysł. Planuje powstrzymać zbyt wielki rozrost sektora usług finansowych, który według FSA _ przekroczył już wszelkie społeczne granice _.

Pomysł budzi wiele kontrowersji, bo opiera się na dodatkowym opodatkowaniu transakcji finansowych. Z jednej strony politycy przychylnym okiem patrzą na zwiększone przychody z podatków, ale nie brakuje wielu ekspertów, którzy mówią, że wpłynie to fatalnie na funkcjonowanie brytyjskiej gospodarki - pisze BBC.

Lord Turner, szef FSA, ma jednak nadzieję, że wyżej opodatkowane banki będą miały mniej pieniędzy na premię dla managerów. Jego działania maja też wydźwięk polityczny. Według BBC, chce on, by rządzący zostawili w jego rękach nadzór finansowy i nie przenosili go do banku Anglii. Spodziewa się, że odebranie części zysków bankowcom zapewni mu przychylność opinii publicznej.
Związek brytyjskich bankowców ostrzega, że w sytuacji wprowadzenia nowego podatku wiele dużych firm może wynieść się za granicę.

Tagi: banki, wielka, brytania, podatki, fsa, lord, turner, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz