Notowania

Przejdź na

Włoski restaurator zarabia tyle, co emeryt

Restauratorzy deklarują dochody na poziomie od 13,5 do 14,5 tysięcy euro rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(avlxyz/CC/Flickr)

Restauratorzy we Włoszech deklarują takie dochody, jak ledwo wiążący koniec z końcem emeryci, czyli średnio od 13,5 do 14,5 tysięcy euro rocznie, a kupcy, nawet właściciele wielkich sklepów - poniżej 19 tys. euro.

Te szeroko dyskutowane dane opublikował departament podatków ministerstwa finansów w Rzymie.

Jak się zauważa, ilustrują one najlepiej skalę nadużyć i oszustw podatkowych, zwłaszcza w tym sektorze usług we Włoszech.

Media przytaczają wypowiedzi przedstawicieli Gwardii Finansowej, którzy przyznają, że 60 procent kontroli w restauracjach, pizzeriach, barach i innych lokalach wykazuje nieprawidłowości.

Tymczasem zrzeszenie tej branży broni się, mówiąc, że większość stanowią tysiące małych rodzinnych restauracji, w których zyski są naprawdę niewielkie. _ - Nie ma żadnego powodu do zdziwienia _ - oświadczyło stowarzyszenie Fipe-Confcommercio.

Właściciel słynnej rzymskiej restauracji _ Fortunato al Panteon _ odnosząc się do zarzutów pod adresem jego branży powiedział: _ Nie jesteśmy wszyscy złodziejami; po co robić z igły widły? _.

_ - Jeśli wielu restauratorów deklaruje, że ma takie zarobki jak emeryci, to dlatego, że podatki są za wysokie _ - dodał Fortunato Baldassarri.

Ale przy okazji tej dyskusji zwraca się uwagę na powszechne zjawisko, jakim jest niedawanie klientom rachunku fiskalnego w restauracjach. Zamiast tego dostaje się kawałek kartki z wypisaną sumą. Największą dezynwolturą wykazują się kelnerzy, którzy piszą, ile klient ma zapłacić, na papierowym obrusie.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: restauracja, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz