Notowania

alkohol
19.10.2009 12:00

Wódka lekarstwem na kryzys w Rosji

W tym roku w sklepach sprzedano o 5 proc. więcej mocnego alkoholu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kot2626/iStockphoto)

_ - Rosjanie oszczędzają w dobie kryzysu gospodarczego. Ale pomimo tego wydają więcej na wódkę. Jej sprzedaż w sklepach wzrosła w tym roku o 5 proc. w porównaniu z 2008 rokiem _ - informuje _ Niezawisimaja Gazieta _.

Sprzedaż wysokoprocentowego alkoholu spadła za to w sektorze restauracyjnym. - _ Rosjanie wolą coraz bardziej kupować alkohol w sklepach i pić w domu _ - powiedział dyrektor centrum badania rynku alkoholu w Rosji Wadim Drobiz.

_ - Kryzys ekonomiczny powoduje wzrost spożycia alkoholu nie tylko w Rosji, lecz na całym świecie. Jest to związane w szczególności z nieodzowną potrzebą psychicznego odprężenia się _ - wyjaśnia rosyjski ekspert.

_ - W Rosji wzrosła też nielegalna produkcja samogonu z około 700 milionów litrów w 2008 do 750 milionów litrów w tym roku _- informuje Drobiz.

Sprzedaż nielegalnego alkoholu ma również konsekwencje zdrowotne - według oficjalnych statystyk dziesiątki tysięcy Rosjan umierają co roku z powodu zatrucia alkoholem.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Rosja: Miedwiediew wzywa do walki z alkoholizmem ]( http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/rosja;miedwiediew;wzywa;do;walki;z;alkoholizmem,26,0,519962.html )
* [ Chcą karać grzywną pasażerów pijanych kierowców ]( http://news.money.pl/artykul/chca;karac;grzywna;pasazerow;pijanych;kierowcow,51,0,545331.html )
Tagi: alkohol, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz