Notowania

goodwin
02.03.2009 08:26

Wojna o emeryturę szefa RBS trwa. Rząd nie ustąpi?

Fred Goodwin ma dostawać ponad 650 tys. funtów rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

* *

W Wielkiej Brytanii trwa polityczna burza wokół odprawy dla byłego szefa Royal Bank of Scotland. Przedstawiciele wszystkich partii chcą pozbawić go części pieniędzy.

Jak donosi _ Daily Telegraph _ jedna z liderek partii pracy Harriet Hartman zapowiedziała, że rząd będzie interweniował w sprawie gigantycznej emerytury dla byłego szefa banku RBS.

Zgodnie z ustaleniami Fred Goodwin ma dostawać od zmagającego się z problemami banku - właśnie odnotował rekordową roczną stratę w swojej historii (24 mld funtów) - 693 tysiące funtów rocznie. Jego fundusz emerytalny wynosi 17 milionów funtów.

Informacja o wysokości emerytury rozsierdziła brytyjskich polityków. Goodwin nie chce jednak słyszeć o zrzeczeniu się pieniędzy, bo jak podkreśla, rząd znał wysokość jego odprawy i ją zaakceptował.

Hartman twierdzi, że choć emerytura Goodwina jest w świetle prawa legalna, to nie jest do zaakceptowania w oczach opinii publicznej. Jej zdaniem powinny zostać wprowadzone nowe regulacje, które zastopują przechodzenie na wcześniejsze emerytury przez szefów banków notujących spore straty i pobieranie dużych odpraw i wysokich świadczeń.

- _ Rząd podejmie działania. Nie chcę ujawniać szczegółów ale Sir Fred nie może liczyć na to, że dostanie 650 tys. funtów rocznie _ - zapowiada Harman.

_ - To pieniądze za nic. Gdy ktoś dostaje odprawę, po doprowadzeniu banku do rekordowych strat, a tysiące ludzi boją się o pracę, to jest to sprawa publiczna _ - podkreśla Harman.

Inicjatywa Partii Pracy może liczyć na poparcie Konserwatystów i Liberalnych Demokratów. Vince Cable z tej ostatniej partii podkreśla, że Goodwinowi należy się emerytura taka, jak ta należna pracownikom upadłych firm, wypłacana z Pension Protection Fund, czyli maksimum 27 tys. funtów rocznie. _ - Jeżeli uważa, że to za mało, może iść do sądu _ - podkreśla Cable.

ZOBACZ CO PREMIER GORDON BROWN MÓWI O SPRAWIE GOODWINA (ang.):

Tagi: goodwin, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz