Notowania

puma
30.08.2009 07:49

Wojna o paski Pumy. Wszystko przez podatki?

Konkurencja chce odebrać Niemcom prawo do patentu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SeniorPeter/CC/Flickr)

*Działania amerykańskiego producenta obuwia sportowego K-Swiss mogą doprowadzić do utraty przez Pumę praw do swojego znaku towarowego. Błąd formalny we wniosku patentowym może okazać się dla Pumy poważnym problemem. *

Czy wkrótce w USA każdy będzie mógł oferować buty sportowe przypominające do złudzenia produkty oferowane przez Pumę? Właśnie w tym kierunku zmierzają działania amerykańskiego konkurenta Pumy, K-Swiss.

Amerykański koncern zamierza pozbawić niemieckiego producenta artykułów sportowych prawa do znaku towarowego w kształcie wygiętych pasów, który znajduje się na wszystkich butach sportowych Pumy i jest dla koncernu równie ważny, jak symbol skaczącej pumy.

Amerykanie zarzucają Niemcom wprowadzenie w błąd amerykańskiego urzędu patentowego. Z wniosku złożonego przez K-Swiss w sądzie stanu Massachusetts wynika, że niemiecka Puma AG nie poinformowała urzędu patentowego o fakcie, że jej amerykańska spółka-córka Puma North America ma prawa do tak zwanych Formstrips.

Anna Kurnikowa reklamuje buty K-Swiss, zobacz zdjęcia z planu:

Jednocześnie Puma zapewniła pisemnie urząd patentowy, że nikt inny nie posiada praw do znaku towarowego w kształcie skórzanych pasków. Podanie fałszywych informacji sprawia, że wpis staje się nieważny i nie można go również skorygować. Według K-Swiss sąd powinien unieważnić Formstrips jako znak towarowy.

K-Swiss zarzuca Pumie, że koncern świadomie okłamał urząd patentowy, ponieważ dla koncernu jest korzystniej, jeżeli znak towarowy pozostanie zarejestrowany wyłącznie na Puma AG. W ten sposób koncern może oszczędzać na podatkach. Puma nie chciała komentować sprawy.

Zdaniem Eda Vassallo, partnera w amerykańskiej kancelarii Fitzpatrick oraz eksperta ds. znaków towarowych, Niemcy będą argumentować, że Puma North America jest jedynie licencjobiorcą znaku towarowego.

Atak na paski Pumy jest częścią prowadzonego od marca sporu pomiędzy Pumą i K-Swiss. Ponieważ skórzane paski na jednym z modeli butów K-Swiss przypominają paski Pumy, niemiecki koncern próbuje zmusić konkurenta do zniszczenia serii tych butów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Adidas prawie na zero. Wciąż nie ma zysków ]( http://manager.money.pl/news/artykul/adidas;prawie;na;zero;wciaz;nie;ma;zyskow,140,0,517004.html )
* [ Euro 2008: Nike ogrywa Pumę i Adidasa ]( http://news.money.pl/artykul/euro;2008;nike;ogrywa;pume;i;adidasa,129,0,350337.html )
* [ Każdy pasek logo Adidasa wart ponad 100 mln dolarów ]( http://manager.money.pl/news/artykul/kazdy;pasek;logo;adidasa;wart;ponad;100;mln;dolarow,112,0,341872.html )
Tagi: puma, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz