Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
22.08.2007 12:06

Wolontariat za 263 mln dolarów

Amerykański rząd opublikował raport, w którym przedstawiono szacunki dotyczące wartości pracy wolontariuszy po ataku huraganu Katrina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Amerykański rząd opublikował raport, w którym przedstawiono szacunki dotyczące wartości pracy przy usuwaniu szkód po huraganie Katrina, który zaatakował w sierpniu 2005 roku wybrzeże stanów: Alabama, Missisipi i Luizjana. *

W raporcie jest mowa o tym, że do bezinteresownej pomocy po katastrofie w 2005 roku zgłosiło się aż 500 000, a w kolejnym - 600 000 osób. "Wspaniałomyślność Amerykanów okazała się przemożna" - mówi reporterom agencji UPI Donald Powell, główny koordynator odpowiedzialny za odbudowę zniszczonego _ Wolontariusze w sumie przepracowali ponad 14 milionów godzin. _wybrzeża Florydy.

"Ze względu na ogrom zniszczeń spowodowanych kataklizmem, taka jak dotychczas pomoc ze strony wolontariuszy jest niezbędna przez najbliższe osiem lat "- mówił na konferencji prasowej w jednej z amerykańskich szkół Jim Pate z fundacji Habitat for Humanity.

Dane niezbędne do tych szacunków zgromadzono z ponad 40 organizacji, które zarządzały akcją ratunkową i pracą wolontariuszy.

Tagi: usa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz