Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
volvo
06.02.2011 07:41

Wraca popyt na ciężarówki. Volvo na plus

Firma podniosła prognozy. W tym roku zamierza sprzedaż w USA i Europie o 10 proc. ciężarówek więcej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Volvo)

**

Oznacza to, że Volvo zamierza sprzedaż 220 tys. sztuk nowych pojazdów - donosi BBC. Rosnące zapotrzebowanie sprawiło, że w czwartym kwartale 2010 r. szwedzka firma miała problemy z brakiem podzespołów i wzrostem kosztów surowców.

W sumie w ubiegłym roku firma w 2010 r. zarobiła 5,5 mld szwedzkich koron. Rok wcześniej miała 2,3 mld koron szwedzkich straty. Eksperci spodziewali się większych zysków, ale wzrost kosztów produkcji i silna szwedzka korona zaszkodziły nieco wynikom.

**Volvo prezentuje swoje ciężarówki. (ang.):

**

Szef koncernu Leif Johansson podkreśla,, że dobry wynik był mozliwy dzięki poprawie na rynkach Europy i Ameryki Północnej. Ale także w takich krajach jak: Brazylia, Chiny i Indie. Jego zdaniem swoje zrobiła też polityka firmy, która stara się utrzymywać koszty na niskim poziomie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t42250.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/chinczycy;juz;wiedza;gdzie;beda;produkowac;volvo,238,0,663790.html) Chińczycy już wiedzą, gdzie będą produkować Volvo Fabryka w Szanghaju powstanie za dwa lata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t81127.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/jest;zgoda;zwiazkow;wiec;volvo;nalezy;juz;do;chinczykow,113,0,651377.html) Jest zgoda związków, więc Volvo należy już do Chińczyków Zhejing Geely Holding Group zapłaciła za nie 1,8 mld dolarów.
Tagi: volvo, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz