Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wszystkie paczki papierosów będą takie same

0
Podziel się:

Koncerny tytoniowe w Australii będą musiały usunąć wszystkie znaki firmowe ze swoich produktów.

Wszystkie paczki papierosów będą takie same
(PAP/EPA/THE OFFICE OF NICOLE ROXON MP)
bFfjbJvV

Koncerny tytoniowe w Australii będą musiały usunąć wszystkie znaki firmowe z produkowanych przez siebie paczek papierosów i zastąpić je zdjęciami pokazującymi np. usta zaatakowane przez raka - wynika z przedstawionego dziś projektu ustawy.

Jak podkreśla australijski rząd nowe przepisy sprawią, że w kraju będą obowiązywały najbardziej na świecie surowe przepisy dotyczące reklamowania papierosów.

Nowe środki pozbawią producentów papierosów ostatniej stosowanej przez nich metody reklamy. Nie będą mogli oni umieszczać na paczkach papierosów znaków firmowych, tekstów promocyjnych ani kolorowych zdjęć. Paczki będą miały jednolity, zielony kolor, a nazwy marek będą na nich napisane jednolitą, małą czcionką. Kolor oliwkowo-zielony wybrano, gdyż został uznany przez konsumentów za najmniej atrakcyjny.

bFfjbJvX

Dodatkowo ostrzeżenia dotyczące wpływu palenia na zdrowie będą musiały zajmować nie jak do tej pory 30 proc. opakowania, ale 75 proc. jego frontu i 90 proc. tyłu.

_ Przepisy dotyczące ujednolicenia opakowań papierosów są pierwszymi tego typu na świecie i mają dać jasny przekaz, że blask zniknął. Paczki papierosów będą teraz przedstawiały śmierć i choroby, które powoduje palenie _ - przekonuje w oświadczeniu minister zdrowia Nicola Roxon.

Koncerny tytoniowe zapowiedziały że będą sprzeciwiały się nowym przepisom i zagroziły podjęciem kroków prawnych.

Zaproponowane przez ministerstwo zdrowia przepisy musi jeszcze zaakceptować parlament. Jak zaznacza agencja Reutera konserwatywna opozycja nie zdecydowała jeszcze, czy je poprze, co oznacza, że mniejszościowy rząd Partii Pracy być może będzie musiał przekonać do nich parlamentarzystów z partii Zielonych oraz niezależnych. Ministerstwo zdrowia chce, aby przepisy zaczęły stopniowo obowiązywać od 2012 roku.

bFfjbJwd

Australijski rynek tytoniowy w 2009 roku wygenerował dochody w wysokości 9,98 mld dol. australijskich. Ministerstwo zdrowia szacuje, że każdego roku z powodu chorób związanych z paleniem umiera w Australii 15 tys. ludzi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t110960.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/znamy;najlepsza;marke;wygrala;11;raz;z;rzedu,200,0,676552.html) Znamy najlepszą markę, wygrała 11. raz z rzędu W najnowszym rankingu Interbrand ponownie zwyciężyła Coca-Cola.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t136711.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/spoty/artykul/budweiser;udowadnia;piwo;lagodzi;obyczaje,81,0,805713.html) Budweiser udowadnia: Piwo łagodzi obyczaje Zobacz i oceń reklamę najpopularniejszego trunku amerykańskiego koncernu Anheuser-Busch.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t16340.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/producenci;papierosow;przeciwko;zakazom;palenia;w;lokalach,15,0,578831.html) Producenci papierosów przeciwko zakazom palenia w lokalach Koncerny: Nie możemy spychać palaczy na margines.
bFfjbJwy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)