Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory prezydenckie w USA. Donald Trump chce zdobyć Biały Dom

0
Podziel się:

Jest kolejny pretendent do fotela prezydenta Stanów Zjednoczonych. To znany na całym świecie właściciel luksusowych hoteli i innych nieruchomości.

Wybory prezydenckie w USA. Donald Trump chce zdobyć Biały Dom
(Gage Skidmore/CC BY-SA 3.0/Wikimedia)

Jest kolejny pretendent do fotela prezydenta Stanów Zjednoczonych. To miliarder Donald Trump - znany na całym świecie właściciel luksusowych hoteli i innych nieruchomości. Chce ubiegać się o urząd prezydenta z ramienia partii republikańskiej.

Najpierw jednak będzie musiał zdobyć nominację tego ugrupowania, wygrywając prawybory. - Przywrócimy naszemu krajowi jego wielkość - oświadczył w czasie zgromadzenia w Nowym Jorku, podczas którego formalnie ogłosił decyzję z budynku Trump Tower przy Piątej Alei.

Trump bezlitośnie krytykował amerykańskich przywódców, mówiąc, że są kontrolowani "przez lobby, darczyńców i grupy specjalnych interesów". - Nasi wrogowie stają się coraz silniejsi, a my jesteśmy coraz słabsi - przekonywał.

W szale podejmowania różnych wyzwań, Trump czterokrotnie ogłaszał chęć kandydowania na prezydenta USA. Tego zamierzenia jednak dotąd nie udało mu się zrealizować, co jak napisał w jednej ze swoich książek, wynikało przede wszystkim z faktu, iż jest zbyt uczciwy i cierpi na fobię zarazków - germofobię, która uniemożliwia mu ściskanie czyjejkolwiek dłoni.

69-letni miliarder rozważał ubieganie się o prezydenturę - w latach 1988, 2000, 2004 i 2012. W ostatnich wyborach udzielił wsparcia republikańskiemu kandydatowi Mittowi Romneyowi.

W sondażach biznesmen ma wiele negatywnych wskazań; ponad 50 proc. Amerykanów zadeklarowało, że nawet nie rozważyłoby głosowania na niego.

Finansowy geniusz, potentat na rynku nieruchomości na pewno nie jest synem marnotrawnym. Trump odziedziczony po ojcu majątek kilkukrotnie pomnożył, zdobywając przy tym światową sławę. Teraz jest posiadaczem jednych z najbardziej prestiżowych nieruchomości w Nowym Jorku: hoteli, kasyn i apartamentowców; jego majątek magazyn "Forbes" szacuje na niespełna 3 miliardy dolarów. Media go uwielbiają, relacjonując kolejne historie miłosne i inwestycyjne sukcesy.

Urodził się 14 czerwca 1946 roku w Queens. Ma czworo rodzeństwa. Jego ojciec, Fred Trump, był znanym developerem, który zajmował się obrotem nieruchomościami tzw. średniej klasy, a dla raczkującego na rynku nieruchomości Donalda mentorem, od którego ten uczył się zasad biznesowej gry.

Jeszcze jako bardzo młody chłopak Donald odnosił ogromne sukcesy w interesach, udawało mu się zdobywać dla firmy najkorzystniejsze umowy. Przeszkadzało mu tylko jedno: pracował cały czas na sukces ojca. Po ukończeniu szkoły rozpoczął studia w Wharton Business School. Uzbrojony w wiedzę, tuż po studiach postanowił więc, że samodzielnie zbuduje imperium potężniejsze niż jego ojciec.

Biznesowa Trumpolina

Trump od początku swojej kariery bardzo dbał o budowanie i intensywną promocję swojej marki. Wiedział, że to w przyszłości zaowocuje nowymi możliwościami. Marketingową ekspansję rozszerzył na wiele branż, tworząc w ten sposób nowy styl życia: "a la Trump". Powstały więc pod tą marką: kolekcja ubrań, wódka, woda mineralna, czasopismo, linie lotnicze, internetowa szkoła biznesu oraz instytucja finansowa. Dostępne na Trump University kursy skupiają się - co oczywiste - na inwestycjach w nieruchomości, zarządzaniu i odnoszeniu sukcesu jako przedsiębiorca. Wszystkie z tych pomysłów na biznes okazały się rentowne i wszystkie posiadają w nazwie nazwisko pomysłodawcy.

Posiada też udziały w rozrywce, hazardzie, i sporcie, a wśród nich w trzech największych konkursach piękności w świecie: Miss Universe, Miss USA i Miss Teen USA. Jest również autorem kilku bestsellerów z dziedziny biznesu, tj. „The Art of The Deal", „The Art of Survival" i „How to get Rich". Trump przede wszystkim jest pewnym siebie i ekstrawaganckim biznesmenem, który gdziekolwiek pójdzie, jest zawsze rozpoznawany. Dlatego chętnie uczestniczy w ciekawych medialnych przedsięwzięciach.

Byle było głośno

Mimo wielkich osiągnięć Trumpa w biznesie, większość Amerykanów zna guru nieruchomości przede wszystkim jako ulubieńca mediów, showmana, którego lubią fotoreporterzy i kochają piękne kobiety. Mówi się, że Donald Trump nie podejmuje się niczego, co nie jest warte pierwszej strony w gazecie. Jego nieruchomości są drogie i zapierają dech w piersiach, a w mediach aż huczy od tego, na co ekscentryczny miliarder wydaje pieniądze.

Mówi się, że synonimem słowa Trump jest określenie "The best". Trudno się więc dziwić, że i kobiety u boku miliardera musiały pasować do tego wizerunku. Pierwszym elementem strategii zwanej _ personal branding _ okazała się modelka Ivana Zelnickova Winklmayr, z którą Trump ożenił się w 1977 roku. Po burzliwym rozstaniu drugą żoną Trumpa została w 1993 Marla Maples.

Czytaj więcej w Money.pl
Hillary Clinton gani Obamę. Ma powody Zbyt ostrożna polityka zagraniczna prezydenta USA Baracka Obamy w Syrii przyczyniła się do ekspansji dżihadystów w Syrii i Iraku - oceniła była sekretarz stanu Hillary Clinton.
Murdoch się wycofuje. Oddaje holding Fox Medialny magnat Rupert Murdoch zapowiedział, że 1 lipca przekaże kierownictwo holdingu Twenty-First Century Fox swym synom.
Podatek od używania karty? "Nie wszystkie złe rozwiązania z USA trzeba importować" Money.pl rozmawia z Michałem Skowronkiem z Mastercard Europe.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)