Notowania

Przejdź na
t-mobile
18.11.2009 07:30

Wyciekły dane tysięcy klientów sieci T-Mobile

Chodzi o osoby, którym kończą się umowy z operatorem. Dane trafiły w ręce konkurencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Informacje o brytyjskich klientach zostały odsprzedane konkurencji - donosi telewizja Sky. T-Mobile zawiadomiła urząd ochrony danych The Information Commissioner, który wszczął dochodzenie.

Chodzi o dane klientów, których umowy mają wkrótce wygasnąć. Dane zostały sprzedane kilku pośrednikom za _ znaczną sumę pieniędzy _ z myślą o ich wtórnym odsprzedaniu konkurencyjnym operatorom, którzy w ten sposób uzyskali możliwość skontaktowania się z klientami T-Mobile i złożenia im własnej oferty.

Rzecznik operatora wyraził ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji i zauważył, że przypadki wzajemnego podkradania sobie klientów są nagminne w sektorze telefonii komórkowej. Twierdzi on, iż źródło przecieku zostało ustalone, i ma nadzieję, że urząd ochrony danych wniesie sprawę do sądu.

Nieoficjalne doniesienia sugerują, iż źródłem przecieku był pracownik T-Mobile lub grupa pracowników.

Za kradzież danych dla zysku w angielskim prawie przewidziana jest kara grzywny. Rząd zastanawia się nad surowszą penalizacją tego wykroczenia i wprowadzeniem kary pozbawienia wolności.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Skradziono dane 6 mlilonów Chińczyków ]( http://manager.money.pl/hitech/artykuly/artykul/skradziono;dane;6;milionow;chilijczykow,234,0,341738.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: t-mobile, kradzież, informacje, dane, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz