Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
29.03.2013 06:45

Wymiana kas fiskalnych. Procedura jest zawiła i wyjaśnienia także

Przedsiębiorcy skarżyli się na to, że nowe przepisy nie są jednoznaczne. Na ich wątpliwości odpowiedział resort finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VikaValter/iStockphoto)

Po 1 października kasy fiskalne do wymiany, ale nie wszystkie. Ministerstwo Finansów objaśnia przedsiębiorcom zawiłości wchodzącego w życie rozporządzenia. Bardzo zawile - ocenia _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Do końca września będzie można stosować dotychczasowe dotyczące kas fiskalnych. Natomiast już 1 kwietnia zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie - czytamy w gazecie.

Przedsiębiorcy skarżyli się na to, że nowe przepisy nie są jednoznaczne. Na ich wątpliwości odpowiedział resort finansów. Urzędnicy tłumaczą, że do 30 września będzie obowiązywał okres przejściowy. Jest to czas na przestawienie kas przez serwisantów i dostosowanie ich do nowych wymagań.

Jednak nawet po tej dacie stare kasy, które nie mają możliwości ujawnienia na paragonie NIP nabywcy, nie będą musiały spełniać tego warunku, aż do ich zużycia.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny cios w branżę. Rząd nie wie co robi? Dla budżetu to zastrzyk nawet miliarda złotych. Przedsiębiorcy twierdzą jednak, że decyzja o zniesieniu ulgi będzie fatalna w skutkach.
Masz pytanie w sprawie PIT-u? Zapytaj ministerstwo Eksperci z resortu finansów odpowiadają na pytania podatników w sprawie rozliczeń podatkowych za 2012 rok.
Chcą VAT-em walczyć z oszustami Na początku marca resort finansów ujawnił projekt nowelizacji ustawy o VAT i Ordynacji podatkowej.
Tagi: prawo, kasy fiskalne, business news, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, wiadmości, z rynku
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz