Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tvp
12.03.2013 13:45

Wyniki TVP. Blisko 30 milionów na plusie

TVP odnotowywało niedawno stratę w wysokości 150 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Po dwóch miesiącach tego roku TVP zanotowała dodatni wynik finansowy - 26,7 mln zł brutto. To o 21,1 mln zł więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Wynik spółki za 2012 r. nie jest jeszcze znany. Na koniec listopada była to strata w wysokości 150 mln zł.

Jak poinformowała Telewizja Polska, jej wynik po dwóch miesiącach tego roku jest o 25,8 mln zł lepszy niż przewidywał plan finansowy.

_ Spółka ma stabilną sytuację w zakresie płynności finansowej. Stan gotówki zwiększył się o ok. 125 mln zł w porównaniu z najtrudniejszym okresem sprzed pół roku. W pierwszych dwóch miesiącach 2013 r. przychody abonamentowe wzrosły o 9 mln zł w stosunku do stycznia i lutego ubiegłego roku, w znacznej mierze wskutek różnorodnych działań zainicjowanych i konsekwentnie prowadzonych przez TVP _ - poinformowała TVP w komunikacie.

Jednocześnie TVP zaznaczyła, że wpływy ze sprzedaży czasu reklamowego były w styczniu i lutym nieco niższe niż w pierwszych dwóch miesiącach ub.r., co ma być skutkiem trwającej wciąż recesji na rynku reklamy.

TVP podkreśliła, że osiągnięcie pozytywnego wyniku finansowego było możliwe dzięki _ konsekwentnym działaniom oszczędnościowym _. Koszty działalności operacyjnej spółki w pierwszych dwóch miesiącach 2013 r. obniżyły się o 25 mln zł (10,6 proc.) w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.

W 2011 r. TVP zanotowała stratę w wysokości 88 mln zł. Wynik za ubiegły rok nie jest jeszcze znany, ma zostać przedstawiony pod koniec marca. Plan finansowy na 2012 r. przewidywał stratę w wysokości 60 mln zł, jednak na koniec listopada wyniosła 150 mln zł. Nieoficjalnie mówi się, że strata spółki za ub.r. wyniesie ok. 200 mln zł.

W grudniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała, że z abonamentu na konto TVP trafiło w 2012 r. w sumie 236,5 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
TVP uruchomi dwa nowe kanały. W 2013 r. KRRiT podjęła uchwałę w sprawie przyznania TVP koncesji satelitarnej na nadawanie programu informacyjnego pod nazwą TVP Info.
Tak burzliwych dyskusji jeszcze tu nie było Siedem godzin trwała debata, a jej głównym punktem było nieprzyznanie koncesji Telewizji Trwam.
Nie uciekniesz od abonamentu RTV? 25 razy więcej kontroli! TVP odnotuje w tym roku nawet 60 mln zł straty. Przez Euro 2012 i niskie wpływy z abonamentu.
Tagi: tvp, business news, strategie firm, kraj, manager, strategie, zarządzanie, marketing i zarządzanie, case study, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, z rynku
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz