Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyprzedaże w Wlk.Brytanii. Będzie rekord

0
Podziel się

Tylko w pierwszym dniu wyprzedaży, wydano 2 miliardy 700 milionów funtów.

Wyprzedaże w Wlk.Brytanii. Będzie rekord
(PAP/EPA)
bEruKSYB

Poświąteczne wyprzedaże, które w Wielkiej Brytanii zaczęły się już wczoraj, osiągnęły rekordowe dzienne obroty. W ich pierwszym dniu wydano 2 miliardy 700 milionów funtów, a dziś prasa przewiduje kolejny rekord - 2 miliardy 950 milionów.

Handlowcy spodziewali się, że w tegoroczne Święta klienci na dobre zrezygnują z tradycyjnego handlu i przerzucą się na zakupy w internecie. Ale dzisiejszy _ Daily Mirror _ podliczył, że wczoraj w kasach sklepowych lądowało 60 tysięcy funtów na sekundę.

_ Daily Telegraph _ zauważa jednak, że na wyprzedaże rzucili się głównie turyści. Zagraniczni klienci zostawili wczoraj w sklepach 4-krotnie więcej niż miejscowi - twierdzi _ Daily Telegraph _.

bEruKSYD

_ The Sun _ zauważa, że Wielka Brytania to szczególnie atrakcyjne miejsce dla turystów spoza Europy, ze względu na zwrot 20-procentowego podatku VAT, jeśli wywożą zakupy do kraju.

Sami Brytyjczycy koncentrują się zwłaszcza na urządzeniach elektronicznych, choć - jak donosi _ Daily Mail _ - miliony rodzin poluje również na tanie zimowe wakacje w ciepłych krajach.

Kilka gazet nadal obstaje, że handel detaliczny jest w odwrocie, a okazje znaleźć można online. _ Times _ przewiduje nawet, że otrąbione już rekordowe obroty w czwartek trzeba będzie zrewidować w dół, kiedy w najbliższych dniach sklepy podliczą wszystkie zwroty.

Czytaj więcej w Money.pl

bEruKSYJ
bEruKSZe
business news
wiadomości
KOMENTARZE
(0)