Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyrok dla założyciela Pirate Bay. Nie za piractwo

0
Podziel się:

Na dwa lata więzienia szwedzki sąd skazał założyciela słynnego portalu Pirate Bay, uznawanego za piracki. Gottfrid Svartholm Warg został skazany za internetowe włamania.

Gottfrid Svartholm Warg w sądzie
Gottfrid Svartholm Warg w sądzie (PAP/EPA)

Na dwa lata więzienia szwedzki sąd skazał założyciela słynnego portalu Pirate Bay, uznawanego za piracki. Gottfrid Svartholm Warg został jednak skazany nie za piractwo, a za internetowe włamania.

Sąd uznał, że Warg jest winny ataku na bank Nordea i informatyczną firmę Logica. Po włamaniu skradł dane tysięcy Szwedów i opublikował je w internecie. On i jego wspólnik nie przyznawali się do winy; mówili, że nie wiedzieli, iż ich komputery wykorzystano do ataku.

Warg odsiaduje obecnie dwunastomiesięczny wyrok za piractwo internetowe; był bowiem jednym z szefów portalu Pirate Bay, który umożliwia wymianę multimedialnych plików między internautami. To nie koniec problemów Warga; czeka go bowiem ekstradycja do Danii, gdzie jest on oskarżany o inne cybernetyczne włamania.

Czytaj więcej w Money.pl
"Te zmiany zwiększą piractwo w sieci" Rząd zajmie się zmianami w ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Resort kultury obawia się, że zwiększy się obieg nielegalnych treści w internecie.
Skazali go za wpisy na Twitterze. Bo obraził Oficer południowokoreańskiej armii skazany za obrazę prezydenta kraju.
Wielkie zmiany w Google. Przeciwko piratom Google przeprogramował swą wyszukiwarkę. Zobacz jak teraz będzie działać.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)