Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyrok śmierci za korupcję w China Mobile

0
Podziel się:

Li Hua przyjmował łapówki od lokalnych firm. Zwrócił pieniądze, jednak nie miało to wpływu na wyrok.

Wyrok śmierci za korupcję w China Mobile
(Jedimaster/Dreamstime)

Były szef regionalnego oddziału jednej z największych firm telekomunikacyjnych na świecie, China Mobile, został skazany na karę śmierci w zawieszeniu na dwa lata za przyjęcie ponad 2,5 mln dolarów łapówek - poinformowała chińska agencja Xinhua.

Jeśli przez 24 miesiące były prezes i dyrektor generalny China Mobile w prowincji Syczuan, Li Hua, nie złamie prawa, to wyrok śmierci może mu zostać zamieniony na dożywocie - ogłosił sąd w mieście Panczyhua (Panzhihua). Według agencji Xinhua, Li przyjmował łapówki od lokalnych firm. Zwrócił pieniądze, jednak nie miało to wpływu na wyrok.

Wyrok śmierci w zawieszeniu usłyszał w zeszłym miesiącu także były wiceprezes China Mobile, Zhang Chunjiang. W latach 1994-2009 Zhang przyjął w sumie 1,5 mln dolarów łapówek. Był wówczas pracownikiem różnych państwowych firm telekomunikacyjnych.

Te przypadki pokazują jak głęboko zakorzeniona jest korupcja w chińskich korporacjach państwowych - pisze _ New York Times _ na swej stronie internetowej dodając, że w ostatnich latach chińskie władze walczą z łapówkarstwem wśród wysoko postawionych urzędników i pracowników firm państwowych.

China Mobile to największy operator telefonii komórkowej na świecie pod względem liczby abonentów - zauważa _ NYT _. W rankingu magazynu _ Fortune _, przedstawiającym największe światowe firmy, China Mobile plasuje się na 77 miejscu.

Więcej wiadomości z Chin w Money.pl
Rekordowe zyski bankowych gigantów Dwa potężne chińskie banki ujawniły znakomite wyniki finansowe za pierwsze półrocze tego roku.
Amerykanie boją się Chin? Zobacz dlaczego W dorocznym raporcie dla Kongresu USA Pentagon poinformował w środę, że Chiny koncentrują się na zbudowaniu nowoczesnej, dobrze wyposażonej armii, wyspecjalizowanej głównie w działaniach regionalnych.
Zdetronizują USA. Nowa komputerowa potęga W drugim kwartale tego roku liczba sprzedanych komputerów w Chinach przekroczyła sprzedaż w USA
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)