Notowania

oksford
31.03.2013 19:41

Wyścig wioślarski na Tamizie. Tryumf osady Oksfordu

Był to rewanż Oksfordu za porażkę w przerwanym na pół godziny, zeszłorocznym wyścigu, kiedy na środku rzeki, pomiędzy dwoma osadami pojawił się nagle pływak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W dorocznym, 159. wyścigu wioślarskim na Tamizie między ósemkami ze sternikiem z uniwersytetów w Oksfordzie i Cambridge zwyciężyła ze sporą przewagą osada oksfordzka (na zdj.). *

Było to 77 zwycięstwo Oksfordu i rewanż za zeszłoroczny wyścig, wygrany przez Cambridge, który nadal ma na koncie o 4 zwycięstwa więcej.

Oksford prowadził w tegorocznym wyścigu od początku do końca. Przez pierwsze ponad 4 kilometry wydawało się, że Cambridge ma nadal szansę. Płynąc po wewnętrznej mógł nadrobić dystans na ostatnim zakręcie Tamizy. Ale osada Oksfordu zdołała się odbić na całą długość łodzi i nie pozwoliła Cambridge wykorzystać zakrętu.

Był to rewanż Oksfordu za porażkę w przerwanym na pół godziny, zeszłorocznym wyścigu, kiedy na środku rzeki, pomiędzy dwoma osadami pojawił się nagle pływak. Po wznowieniu wyścigu Oksford stracił jedno wiosło - z własnej winy, w zderzeniu z wiosłami Cambridge i przegrał o cztery długości. Do tego dziobowy wioślarz, doktor Alex Woods zemdlał na finiszu i został odwieziony do szpitala.

Dla wielu osób ten doroczny wyścig jest czymś więcej niż tylko czysto sportowym wydarzeniem. Jest to przedłużenie rywalizacji akademickiej między dwiema najstarszymi uczelniami w Wielkiej Brytanii, a zarazem dowód, że w epoce sportu zawodowego jest nadal miejsce dla amatorów. Bo wszyscy wioślarze w obu klubach to autentyczni studenci i pracownicy naukowi. A przy tym jest to wylęgarnia olimpijczyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Małysz w najkrwawszym wyścigu W ciągu ponad trzech dekad śmierć poniosło 19 uczestników Rajdu Dakar. W tym samym czasie zginęło ponad 40 postronnych osób.
Taka jest smutna prawda o Tour de France Jeszcze przed I wojną światową wyścig został wymyślony jako platforma reklamowa dla magazynu sportowego _ I'Auto. _
Rozpędzali się do 300 km/h już sto lat temu Dziś zobaczysz je już tylko w muzeach. Kiedyś przekraczały granice technicznych możliwości kilkadziesiąt razy w roku.
Tagi: oksford, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz