Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
yahoo
14.07.2008 13:23

Wyszukiwarki szyte na miarę

System BOSS może spowodować, że Yahoo odbierze Google pewną część rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

*Yahoo, w celu zdobycia większej ilości użytkowników, postanowiło zaoferować coś zupełnie innowacyjnego. Firma chce dać wszystkim użytkownikom swojego serwisu potężne narzędzie, system API (ang. Application Programming Interface). *

API to interfejs programowania aplikacji, interfejs programu użytkownika - specyfikacja procedur, funkcji lub interfejsów umożliwiających komunikację z aplikacją.

Wynikiem wprowadzenia API może być błyskawiczne powstanie setek wyszukiwarek opartych o Yahoo, które oferować będą bardziej wyspecjalizowane szukanie. Każda z nich będzie mogła mieć oryginalny, dostosowany na potrzeby danego rynku, interfejs.

Tego typu zmianę można porównać do tej, która nastąpiła w momencie wejścia na rynek telewizji kablowej. To spory ukłon w kierunku użytkownika, który niedługo już będzie mieć dużo szerszy wybór i większe możliwości personalizowania swojej wyszukiwarki.

Yahoo wprowadziło system BOSS (Build your Own Search Service) wraz z kilkoma przykładowymi wyszukiwarkami. Wyszukiwarka Hakia (wciąż w wersji beta), która w ten sposób powstała, oferuje wyszukiwanie semantyczne, czyli przeczesuje internet nie tylko pod kątem słowa, które wpisaliśmy, ale także rozumie powiązane z nim pojęcia.

System BOSS może spowodować, że Yahoo odbierze Google pewną część rynku. Niestety nie można się spodziewać, aby zdominował lidera. Wprowadzenie innowacji tego typu doprowadzić może jedynie do polepszenia ich obecnej sytuacji.

Tagi: yahoo, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz