Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zaatakowano serwery producenta myśliwców

0
Podziel się

Mitsubishi Heavy Industries produkuje m.in. amerykańskie F-15 i baterie pocisków Patriot.

Zaatakowano serwery producenta myśliwców
(betsyweber/CC/Flickr)
bDXBKNfp

Władze Japonii zażądały od największego dostawcy broni w tym kraju, koncernu Mitsubishi Heavy Industries, śledztwa w sprawie hakerskiego ataku na jego komputery.

Ostrzeżono, że milczenie w tej sprawie może zostać potraktowane jako złamanie warunków miliardowych (licząc w dolarach USA) kontraktów na dostawy broni. Rząd japoński wymaga od swoich wszystkich dostawców niezwłocznego informowania o każdym przypadku dostania się w niepowołane ręce poufnych, bądź tajnych informacji. Tymczasem przedstawiciele resortu obrony o sierpniowym cyberataku na Mitsubishi Heavy Industries dowiedzieli się z prasy.

_ -To ministerstwo obrony decyduje, czy sprawa jest ważna, czy nie. Taka decyzja nie należy do Mitsubishi Heavy Industries. Powinien był zostać złożony raport _ - powiedział Reutersowi rzecznik tego resortu.

bDXBKNfr

Zdaniem profesora Yoshiyasu Takefujiego z tokijskiego Uniwersytetu Keio, był to pierwszy w Japonii przypadek cyberataku związanego z obronnością i powinno się go potraktować poważnie._ - Wydarzyło się to miesiąc temu, a dopiero w ostatnich kilku dniach zorientowaliśmy się, jakie to było poważne _ - powiedział profesor i zarzucił szefom Mitsubishi Heavy Industries, że _ drzemali przez ostatni miesiąc _.

_ - Żaden kraj nie podchodzi do tego poważnie, dopóki nie wydarzy się coś złego. Ale jeśli nie potraktują tego poważnie tym razem, dojdzie do kolejnego wielkiego incydentu _ - ostrzegł Takefuji. Reuters pisze, że nie wiadomo na razie, kto stał za tym cyberatakiem. Agencja odnotowuje, że rzecznik chińskiego MSZ zdecydowanie zaprzeczył sugestiom, iż atak mógł zostać wyprowadzony z Chin.

Firma Mitsubishi Heavy Industries, która m.in. produkuje na licencji amerykańskie myśliwce F-15 i systemy rakietowe, w tym baterie pocisków Patriot, ujawniła w poniedziałek, że w sierpniu włamano się do jej systemów komputerowych i że mogło dojść do wycieku pewnych informacji.

Firma zamierza jeszcze we wrześniu zakończyć własne śledztwo w tej sprawie. Gdyby okazało się, że wyciekły poufne i tajne informacje, ministerstwo obrony mogłoby nałożyć karę finansową. Rządowe kontrakty na dostawy broni i sprzętu wojskowego są źródłem około 10 procent dochodów Mitsubishi Heavy Industries.

bDXBKNfx
Więcej głośnych cyberataków w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t47378.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/hakerzy;wykradli;dane;bezcenne;dla;amerykanskiej;armii,179,0,873395.html) Największy atak na Pentagon w jego historii Obce specsłużby wykradły dane z firmy, zaopatrującej amerykańską armię. Pentagon twierdzi, że ma już na nich sposób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/niemcy;szykuja;sie;na;atak;hakerow,168,0,852136.html) Niemcy szykują się na atak hakerów Niemiecki minister spraw wewnętrznych Hans-Peter Friedrich oficjalnie otworzył narodowe centrum obrony przed atakami cybernetycznymi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t81118.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atak;hakerow;na;citigroup;skradziono;dane;360;tys;osob,5,0,851973.html) Citigroup: Skradziono dane 360 tys. osób Firma Citigroup poinformowała, że skala majowego ataku hakerskiego była dużo większa niż pierwotnie podawano.
bDXBKNfS
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)