Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zadłużony Se-ma-for przejęty przez Anglików

Do dymisji podał się prezes Zbigniew Żmudzki, wiceprezes Adam Ptak oraz część pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PrntScreen z YouTube/semaforanimation)
Kadr z filmu "Piotruś i wilk"

Angielska firma Small Screen przejęła 51 procent udziałów w łódzkim Studiu Animacji Se-ma-for, które odpowiada między innymi za nagrodzony Oscarem w 2006 roku film animowany_ Piotruś i wilk _. - _ Kiedy tylko spłacimy dług, jaki wobec nich zaciągnęliśmy, Studio wróci do nas _ - zapewnia w rozmowie z Money.pl prezes Zbigniew Żmudzki. _ _

Aktualizacja 10:35

Se-ma-for pożyczył pieniądze od Anglików po to, żeby wyprodukować kolejny sezon serialu lalkowego _ Parauszek _. Prezes nie zdradza, o jakiej sumie mowa, podkreśla jednak, że _ nie są to kolosalne pieniądze _.

Do pożyczki zmuszony był po tym, jak nie udało się znaleźć w kraju inwestorów, którzy byliby zainteresowani produkcją. - _ W dalszym ciągu trudno u nas o biznesowe podejście jeśli chodzi o dziecięcą animację _ - tłumaczy te trudności w rozmowie z Money.pl wiceprezes Adam Ptak.

Wcześniej pomoc w znalezieniu inwestorów obiecał Se-ma-forowi szwajcarski kooproducent, z którym Studio współpracowało nad _ Piotrusiem i wilkiem _ - filmem, który w 2006 roku zdobył Oscara. - _ Zapewniano nas, że obraz, który szykujemy, sprzeda się wszędzie, więc nie będzie problemów z inwestorami. Pożyczyliśmy więc pieniądze od Anglików licząc na to, że szybko je zwrócimy. Okazało się jednak, że kryzys, który panuje za Zachodzie, pokrzyżował nam wszystkim plany. Nikt nie był zainteresowany współpracą _ - wspomina Żmudzki.

*Żeby wyprodukować _ Parauszka _ Se-ma-for zwrócił się o dotację między innymi do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej *Otrzymał 4 miliony złotych - na dwa sezony serialu. - _ To jednak pomoc symboliczna _ - przekonuje prezes w rozmowie z Money.pl. Produkcja tylko jednego odcinka, z trzynastu w sezonie, kosztuje bowiem blisko 400 tysięcy złotych.
Angielska firma Small Screen zażądała w umowie 51 procent udziałów jako zabezpieczenie pożyczki. - _ Dostali je więc, jednak kiedy tylko spłacimy kredyt oraz odsetki, udziały wrócą do nas _ - zapewnia prezes zaznaczając, że feralny _ Parauszek _ już teraz jest emitowany w Wielkiej Brytanii, a w najbliższym czasie pojawi się również w Czechach.

- _ Od dawna liczyliśmy się z tym, że dojdzie do przejęcia udziałów. Studiu wyjdzie to tylko na dobre. Anglicy mają pieniądze, których tak potrzebuje _ - dodaje Adam Ptak. Spółka jest zadłużona, władze nie chcą jednak zdradzić kwot.

Zobacz zwiastun filmu _ Piotruś i wilk _ wyprodukowanego przez Se-ma-for:

W związku z przejęciem Se-ma-fora do dymisji podał się prezes Zbigniew Żmudzki, wiceprezes Adam Ptak oraz część pracowników. - _ To normalna procedura w takiej sytuacji _ - tłumaczy wiceprezes. - _ Kiedy wchodzi nowy inwestor, chce sprawować możliwie największą kontrolę _.

*Czytaj więcej w Money.pl *

1. [ ( http://static1.iwoman.pl/i/art/78/h328014.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/naluzie/inews/bohaterowie-kultowych-bajek-dostana-zimowe,15,0,1669903.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Bohaterowie kultowych bajek dostaną... zimowe ubranka 2. [ ( http://static1.money.pl/i/h/106/m21354.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/naucz;sie;efektywnie;zarzadzac;czasem,116,0,1578356.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Naucz się efektywnie zarządzać czasem 3. [ ( http://static1.money.pl/i/h/169/m311977.jpg ) ]
(http://tech.money.pl/hi-tech/artykul/zupelnie-nowa-opera-na-linuxa,72,0,1568584.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zupełnie nowa Opera na Linuxa! 4. [ ( http://static1.money.pl/i/h/100/m309604.jpg ) ] (http://www.money.pl/raport-manager-na-urlopie/#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Manager na urlopie. Jak zorganizować wyjazd bez wysiłku?

Tagi: se-ma-for, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz