Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kazachstan
13.08.2011 16:00

Zafundował Kazachom osiedle za 6 mld dolarów

Izraelski biznesmen Dawid Ben Nani buduje luksusowe osiedle w stolicy Kazachstanu, Astanie, dla kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ernop/CC/Flickr)

Izraelski biznesmen Dawid Ben Nani buduje luksusowe osiedle w stolicy Kazachstanu, Astanie, dla kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców - za sześć miliardów dolarów.

Osiedle ma się nazywać _ Park Centralny _. Nawiązanie w nazwie do nowojorskiego parku wskazuje, że oprócz 10 tysięcy mieszkań, szkół, trzech hoteli mają się też na jego obszarze znaleźć rozległe tereny zielone i dwa boiska do gry w piłkę nożną.

_ - To jeden z największych obecnie realizowanych w Kazachstanie projektów i jestem dumny, że to ja go zainicjowałem _ - powiedział Nani izraelskiej gazecie _ Jedijot Achronot _.

W 1997 roku prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew przeniósł stolicę kraju z Ałmaty (Ałma-Aty) do położonej w centrum kraju Astany. Od tego czasu stała się ona jednym z największych na świecie placów budowy, zasilanym dzięki zyskom z eksportu ropy naftowej i gazu ziemnego, które napędzają rozwój byłej republiki ZSRR. Obecnie Astana liczy 750 tys. mieszkańców.

Kazachstan jest dziewiątym pod względem wielkości krajem na świecie i graniczy z dwoma innymi gigantami - Rosją i Chinami.

Ben Nani od pięciu lat mieszka w Kazachstanie, zarządzając swoimi przedsięwzięciami z luksusowego biurowca w Astanie. _ Nie jestem oligarchą i nie lubię tego słowa. Jestem biznesmenem, który robi tutaj i będzie robić wielkie interesy _ - mówi.

Izraelski deweloper stoi też na czele niewielkiej społeczności żydowskiej w Astanie, skupiającej się wokół niedawno zbudowanej okazałej synagogi.

O sytuacji w Kazachstanie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t131168.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejny;zamach;w;kazachstanie;sa;ofiary,136,0,837256.html) Kolejny zamach w Kazachstanie. Są ofiary Do wybuchu doszło przed aresztem kazachskiego Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego w Astanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t136713.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kazachstan;nazarbajew;utrzyma;wladze,79,0,808527.html) Kazachstan: Nazarbajew utrzyma władzę Według OBWE wybory, w których prezydent otrzymał ponad 95 procent głosów, nie spełniły standardów demokratycznych.
Tagi: kazachstan, business news, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, manager, inwestycje, gospodarka światowa, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz