Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zainwestują w Łodzi 130 mln złotych

0
Podziel się:

W zakładach Gilette zatrudnienie znajdzie 50 nowych pracowników. Będą produkować golarki dla kobiet.

Zainwestują w Łodzi 130 mln złotych
(shironosov/iStockphoto)

Koncern Procter & Gamble otwiera nowoczesną linię produkcyjną w zakładzie Gillette na Nowym Józefowie w Łodzi. Zainwestuje w nią co najmniej 130 mln złotych. 10 maja przedstawiciele firmy odbiorą piąte już zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Jak powiedział rzecznik Strefy Miłosz Wika, w należącym do koncernu zakładzie Gillette w Łodzi powstanie nowoczesna linia produkcyjna golarek dla kobiet._ - W związku z nową inwestycją spółka Gillette Poland International zamierza zatrudnić, co najmniej 50 nowych pracowników oraz utrzymać dotychczasowe zatrudnienie _ - dodał Wika.

Wszystkie produkcyjne projekty koncernu Procter & Gamble w Polsce realizowane są na terenach ŁSSE. Koncern otrzymał dotąd cztery zezwolenia na działalność i stworzył niemal 2,5 tysiąca miejsc pracy w trzech fabrykach: w Łodzi, Aleksandrowie Łódzkim i w Warszawie. Łączne nakłady inwestora wyniosły dotąd ponad 1,5 mld zł.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w 1997 roku. Obejmuje obszar ponad 1200 ha; składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Aktywnie funkcjonuje w niej ponad 130 inwestorów. Łączna wartość nakładów inwestycyjnych wyniosła dotąd ponad 8 mld zł, natomiast liczba deklarowanych miejsc pracy sięga ponad 25 tys.

Czytaj w Money.pl

business news
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)