Notowania

zakupy
27.12.2009 09:19

"Zakupowy szał Polaków przypomina małpi gaj"

Nie dajmy się zakupoholizmowi - przestrzegają specjaliści od nowych uzależnień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jeff Keen/CC/Flickr)

Nie dajmy się zakupoholizmowi - przestrzegają specjaliści od tak zwanych nowych uzależnień.

Wkrótce w sklepach w całej Polsce zaczną się masowe, poświąteczne wyprzedaże towarów. Według psychologów, zakupoholizm to jedno z największych zagrożeń cywilizacyjnych dwudziestego pierwszego wieku.

Profesor Mariusz Jędrzejko ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wyjaśnia, że zakupoholizm prowadzi między innymi do pułapek kredytowych, w które wpada coraz więcej Polaków.

Posłuchaj profesora Jędrzejko:

Ekspert mówi, że zakupowy szał Polaków przypomina mu _ małpi gaj _. Według psychologów i socjologów, dzisiejsze uzależnienia, związane z rozwojem technologii i multimediami, są groźniejsze niż alkoholizm czy narkomania. Do największych współczesnych patologii należy uzależnienie od informacji, telefonów komórkowych, komputerów, hazardu, zakupów i kredytów.

Szczególnie narażeni są uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Eksperci apelują o tworzenie nowych kierunków studiów, jak pedagogika z terapią współczesnych uzależnień.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: zakupy, uzależnienie, zakupoholizm, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz