Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Założyciel Della wraca na fotel prezesa

Michael Dell - po rezygnacji dotychczasowego managera Kevina Rollinsa - objął stanowisko prezesa w firmie, którą sam założył 15 lat temu w akademiku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Z rezygnacji z pewnością ucieszy się Wall Street. Wyiąganie firmy z kryzysu i zwiększanie zysków przychodziło - w ocenie analityków - dotychczasowemu prezesowi zbyt wolno.

Strategia rozwoju firmy "nowego" prezesa nie jest też dokładnie znana, ale już ogłoszono, że największy nacisk zostanie postawiony na projekt zwany roboczo "Dell 2.0", które ma przede wszystkim poprawić serwis konsumencki.

W ostatnich latach pozycja Della znacznie osłabła głownie z powodu wprowadzenia bardziej konurencyjnych, tańszych komputerów i notebook'ów. _ W lutym 2005 roku magazyn Fortune umieścił teksańską firmę na szczycie rankingu "Najbardziej podziwianych przedsiębiorstw". _Dodatkowo, zamieszanie związane z wymianą ponad 4 mln wadliwych baterii w serii laptopów Dell przypłacił utratą pozycji lidera wśród producentów sprzętu komputerowego. W zwązku z tym, HP ma około 18-procentowy udział w rynku, podczas gdy Dell - około 14-procentowy.

Rollins, doradca z firmy Bain & Co. consultant trafił do Della w roku 1996,stanowisko prezesa zarządu objął w 2004 roku. Nowemu prezesowi w managemencie towarzyszyć bądą managerowie ściągnięci z potężnych firm , m.in.: General Motors Corp., HP, Amazon.com and Wells Fargo & Co, American Airlines.

Tagi: michael dell, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz