Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Katarzyna Ogórek
|

Założyciel Della wraca na fotel prezesa

0
Podziel się:

Michael Dell - po rezygnacji dotychczasowego managera Kevina Rollinsa - objął stanowisko prezesa w firmie, którą sam założył 15 lat temu w akademiku.

Z rezygnacji z pewnością ucieszy się Wall Street. Wyiąganie firmy z kryzysu i zwiększanie zysków przychodziło - w ocenie analityków - dotychczasowemu prezesowi zbyt wolno.

Strategia rozwoju firmy "nowego" prezesa nie jest też dokładnie znana, ale już ogłoszono, że największy nacisk zostanie postawiony na projekt zwany roboczo "Dell 2.0", które ma przede wszystkim poprawić serwis konsumencki.

W ostatnich latach pozycja Della znacznie osłabła głownie z powodu wprowadzenia bardziej konurencyjnych, tańszych komputerów i notebook'ów. _ W lutym 2005 roku magazyn Fortune umieścił teksańską firmę na szczycie rankingu "Najbardziej podziwianych przedsiębiorstw". _Dodatkowo, zamieszanie związane z wymianą ponad 4 mln wadliwych baterii w serii laptopów Dell przypłacił utratą pozycji lidera wśród producentów sprzętu komputerowego. W zwązku z tym, HP ma około 18-procentowy udział w rynku, podczas gdy Dell - około 14-procentowy.

Rollins, doradca z firmy Bain & Co. consultant trafił do Della w roku 1996,stanowisko prezesa zarządu objął w 2004 roku. Nowemu prezesowi w managemencie towarzyszyć bądą managerowie ściągnięci z potężnych firm , m.in.: General Motors Corp., HP, Amazon.com and Wells Fargo & Co, American Airlines.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)