Notowania

Przejdź na
assange
27.12.2010 06:30

Założyciel Wikileaks napisze autobiografię. Bo musi

Julian Assange podpisał umowę z wydawcami. Za książkę dostanie w przeliczeniu około miliona euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(New Media Days/Peter Erichsen/CC/Flickr)

Julian Assange, założyciel demaskatorskiego portalu internetowego Wikileaks, mówi, że podpisał z wydawcami w USA i Wielkiej Brytanii umowę na swą autobiografię. Ma za nią dostać w przeliczeniu około miliona euro.

Assange, którego francuski dziennik _ Le Monde _ wybrał właśnie na Człowieka Roku, zamierza przeznaczyć to honorarium na pokrycie kosztów adwokatów, którzy zajmują się sprawą oskarżenia go w Szwecji o przestępstwa seksualne.

_ - Nie chcę pisać tej książki - ja ją muszę napisać _ - powiedział Assange brytyjskiemu tygodnikowi _ Sunday Times _, ujawniając przy okazji, że na swą obronę wydał już około 200 tys. funtów szterlingów.

Szwedzi domagają się wydania Assange'a. Na razie przebywa on w areszcie domowym w Wielkiej Brytanii, w posiadłości jednego ze swych sympatyków w południowej Anglii. Nosi elektroniczną bransoletkę na kostce i codziennie musi się meldować na policji. Sprawa jego ekstradycji do Szwecji ma być rozpatrywana na początku stycznia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t83420.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;chca;powstrzymac;wikileaks,10,0,740106.html) Amerykanie chcą powstrzymać Wikileaks Biden: Spróbujemy zablokować publikację dokumentów dyplomatycznych przez portal.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t126562.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/assange;boi;sie;wydania;amerykanom,72,0,737608.html) Assange boi się wydania Amerykanom Twórca Wikileaks obawia się, że Szwedzi działają pod dyktando rządu w Waszyngtonie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t126520.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sad;zdecydowal;tworca;wikileaks;wolny,215,0,737239.html) Sąd zdecydował, twórca Wikileaks wolny Zwolennicy Assanga zebrali 200 tys. funtów kaucji. Szwedzi wciąż chcą jego wydania.
Tagi: assange, książka, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz