Notowania

działalność samsunga
09.01.2014 10:07

Zamieszki na budowie fabryki Samsunga

Powodem była kłótnia między jednym ze strażników a robotnikiem, który zbyt późno stawił się do pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/GNU/Bjoertvedt)

Na budowie wielkiej fabryki dla południowokoreańskiego koncernu Samsung na północy Wietnamu wybuchła bijatyka między robotnikami a ochroniarzami. Powodem była kłótnia między jednym ze strażników a robotnikiem, który zbyt późno stawił się na budowie.

Policji udało się przywrócić porządek dopiero po trzech godzinach - poinformowały tamtejsze władze. Cztery osoby zostały ranne. Na nagraniu w serwisie YouTube widać robotników rzucających kamieniami w policjantów z oddziałów prewencji. Nad budową wznosił się czarny dym; podpalone zostały m.in. motocykle i mieszkalne kontenery dla strażników.

Fabrykę Samsunga w prowincji Thai Nguyen buduje ok. 10 tys. osób. Budowa rozpoczęła się w ubiegłym roku. Po jej ukończeniu, zakłady mają być największą fabryką koncernu na świecie.

Samsung i inne firmy z branży technologicznej, w tym Intel i Nokia, stopniowo przenoszą swe zakłady do Wietnamu, gdzie koszty pracy są niższe niż w Chinach. Komunistyczne władze Wietnamu zachęcają zagraniczne koncerny m.in. ulgami podatkowymi, ponieważ chcą odejść od tradycyjnego wietnamskiego eksportu jak odzież czy obuwie na rzecz bardziej zaawansowanej produkcji.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: działalność samsunga, samsung, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz