Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zapaść w elektronice. Panasonic zwolni 15 tys. osób

0
Podziel się:

Kolejny po: NEC, Sony i Hitachi potentat branży zapowiada redukcję.

Zapaść w elektronice. Panasonic zwolni 15 tys. osób
(PAP/ EPA)

To kolejny po: NEC, Sony i Hitachi potentat branży, który zapowiada redukcję.

Ostanie tygodnie to czas kiepskich wiadomości z Kraju Kwitnącej Wiśni. Gospodarka mocno ucierpiała za sprawą kryzysu finansowego. Spada produkcja i kraj oficjalnie znalazł się w recesji. Boleśnie przekonują się o tym zwłaszcza eksporterzy, którzy dodatkowo cierpią za sprawą silnego jena.

Kiepskie wyniku publikują będące dumą japońskiej gospodarki koncerny motoryzacyjne i elektroniczne. W tej ostatniej branży spowolnienie odbiło się na sytuacji takich gigantów jak: Sony, NEC czy Hitachi, które już zapowiedziały redukcje załóg.

ZOBACZ REPORTAŻ O TYM JAK SONY WALCZY Z KRYZYSEM (ang.):

ZOBACZ TAKŻE:

To jednak nie koniec złych wiadomości. Jak donosi BBC Panasonic planuje zwolnienie 15 tys. osób - połowa w Japonii i połowa za granicą - i zamknięcie 27 fabryk na całym świecie. Wszystko po to, by ciąć koszty. Największy producent telewizorów plazmowych spodziewa się straty w wysokości 4,2 mld dolarów za rok finansowy, który kończy się 31 marca.

- _ Jeszcze w kwietniu ubiegłego roku Panasonic zakładał, że uda mu się wygospodarować rekordowy zysk wysokości 310 miliardów jenów, jednak w listopadzie koncern musiał zrewidować swoje prognozy - donosi niemiecki dziennik Handelsblatt. _

Jak czytamy w brytyjskim serwisie planowane cięcia dotyczyć będą 5 proc. ogółu zatrudnionych w Panasonicu pracowników. Redukcje zostaną przeprowadzone w ciągu najbliższych 13 miesięcy.

| MASOWE ZWOLNIENIA NA ŚWIECIE |
| --- |
| W ostatnich dniach duże koncerny poinformowały o planach zwolnień ponad 90 tys. osób. Ostatnią firmą,która deklaruje cięcia są linie lotnicze SAS(3000 osób). 20 tys. osób zwolni gigant przemysłu maszynowego Caterpillar. Także 20 tys. osób straci prace w gigancie branży farmaceutycznej Pfizer, który właśnie zdecydował o wartej 68 mld dolarów fuzji z firma Wyeth. Spore redukcje zapowiedziały też: bank ING- 7000 osób, General Motors - 2000 osób, firma telekomunikacyjna z USA Sprint Nextel - 8000 osób, sieć sklepów z wyposażeniem dla domów Home Depot - 7000 osób i elektroniczny potentat Philips - 6000 osób. źródło: Money.pl |

kryzys
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)