Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarobki menadżerów we Włoszech. Kryzys ich nie dotknął

0
Podziel się:

W szóstym roku kryzysu, dochody stu najlepiej zarabiających włoskich menadżerów wzrosły o 12,5 procent, z 352 do 402 milionów euro.

Zarobki menadżerów we Włoszech. Kryzys ich nie dotknął
(fiatpress.com)

Mimo kryzysu, nie maleją zarobki włoskich menadżerów, zarówno firm prywatnych, jak i kontrolowanych przez skarb państwa. Bezapelacyjnym liderem rankingu jest dyrektor generalny Fiata - Sergio Marchionne (na zdj.), który w ubiegłym roku zarobił prawie 48 milionów euro.

W szóstym roku kryzysu, informuje dziennik związku przemysłowców _ Il Sole-24 Ore _, dochody stu najlepiej zarabiających włoskich menadżerów wzrosły o 12,5 procent, z 352 do 402 milionów euro.

Dochody dyrektora generalnego Fiata zaś o prawie pięćdziesiąt procent, ponieważ na początku 2012 roku otrzymał on z tytułu premii akcje firmy na sumę ponad 40 milionów, wraz z normalnym uposażeniem konto jego wzbogaciło się więc o 47 milionów 900 tysięcy euro. I to w sytuacji, gdy turyński koncern ma coraz większe kłopoty. Jego udział na rynku włoskim w ostatnich trzech latach zmalał z z 36 procent do niespełna trzydziestu, a w Europie z 8,7 do niecałych sześciu i pół.

Jednocześnie prezes Fiata - i jeden z jego głównych udziałowców - John Elkann zarobił w 2012 tylko trzy miliony 420 tysięcy i zajmuje w rankingu 27. miejsce.

Czytaj więcej w Money.pl
Tyle zarabiają menedżerowie banków z GPW 1,57 miliona złotych - tyle średnio zarabiają bankowcy. Ale rozbieżności w ich wynagrodzeniach są spore. Rekordzista zarobił niemal 6 milionów złotych w ciągu roku.
Zarabiamy więcej. Zobacz, gdzie szukać pracy Co piąta polska firma deklaruje wzrost zatrudnienia. Oto prognozy, kto chce zatrudniać, a gdzie szykują się kolejne zwolnienia.
Związki straszą armagedonem, tymczasem same powoli znikają NSZZ _ Solidarność _ miał w 1989 roku ponad 2 miliony członków. Dziś to już tylko niecałe 700 tys. Jaka przyszłość czeka związkowców?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)