Notowania

Przejdź na
business news
26.09.2013 22:15

Zarząd Obiektów Sportowych otrzyma od władz 2 mln złotych

Budowa ruszyła we wrześniu ubiegłego roku. W maju prace zostały wstrzymane, po tym, jak ZOS wypowiedział kontakt spółce z Kołobrzegu Kornas Development, która miała postawić obiekt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wawok/REPORTER)

Radni Koszalina zdecydowali o dokapitalizowaniu należącej do miasta spółki. W ten sposób firma uzyskała kwotę brakującą do zamknięcia kontraktu na budowę aquaparku.

Dokapitalizowanie ZOS ma nastąpić w 2015 r. Uchwałę trzeba było jednak podjąć już teraz, gdyż firma jest w trakcie rozstrzygania przetargu na przeprojektowanie i dokończenie budowy aquaparku.

Na przetarg wpłynęła tylko jedna oferta. Złożyła ją warszawska spółka Warbud SA. Firma chce się podjąć tego zadania za 86 mln zł brutto. ZOS koszt inwestycji oszacował na 70 mln zł. Faktycznie ma więcej pieniędzy, ale kwota, jaką dysponuje i tak była mniejsza o 2 mln zł od oferty Warbudu.

Po decyzji radnych przeszkoda ta zniknęła. Prezes ZOS Jakub Pyżanowski zapowiedział na sesji, że umowę z Warbudem na dokończenie aquaparku podpisze, jeśli oferta spółki będzie spełniać wymogi inwestora.

Budowa aquaparku w Koszalinie ruszyła we wrześniu ubiegłego roku. W maju br. prace zostały wstrzymane, po tym, jak ZOS wypowiedział kontakt wybranej realizującej inwestycję spółce z Kołobrzegu Kornas Development, która miała postawić obiekt za 68,9 mln zł. Spółka wypowiedzenie uznała za nieskuteczne i zrobiła to samo w stosunku do ZOS. Spór zakończył się w sierpniu zawarciem sądowej ugody.

W lipcu ZOS ogłosił kolejny przetarg na dokończenie budowy i przeprojektowanie dachu obiektu. Według ekspertów pierwotna konstrukcja nie była możliwa do wykonania i zagrażała bezpieczeństwu.

Aquapark powstaje na należącej do miasta niemal 8-hektarowej działce, znajdującej się we wschodniej części Koszalina, między Górą Chełmską a drogą krajową nr 6 Szczecin - Gdańsk.

W obiekcie ma się znaleźć m.in. hala basenowa z dziką rwącą rzeką, sztucznymi falami i zjeżdżalniami w kształcie UFO, basen sportowy, kilka rekreacyjnych tarasów, jacuzzi, SPA i wypoczynkowa łąka do kąpieli słonecznych. Lustro wody ma mieć powierzchnię 1 634 m kw. Obok obiektu zaprojektowano parking na ok. 350 pojazdów.

Budowa aquaparku jest finansowana poręczanym przez miasto długoterminowym kredytem w wysokości 60 mln zł i 3,5-milionowym kredytem obrotowym na podatek VAT. Projekt ma też 8 mln zł unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Według prezesa ZOS dotychczas wykonano prace za ponad 1,5 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Mieszkańcy Koszalina wybiorą inwestycje Pomysłów na wydanie miliona złotych było łącznie 55
Jezioro i wyspa na własność? Jest oferta Podopolska gmina Turawa wystawiła na sprzedaż Jezioro Małe z przylegającym do niego terenem, a więc obrzeżem i kawałkiem lasu. Cena wywoławcza: 1,6 mln złotych.
Mieli zbudować aquapark, przestali istnieć Samorządowa spółka Aquapark Elbląg, która miała zbudować w tym mieście wodny park, przestanie istnieć - zdecydowali dziś elbląscy radni.
Tagi: business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz