Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
microsoft
13.11.2012 13:11

Zaskakująca decyzja na szczytach Microsoft

Menadżer odpowiadający za program Windows w koncernie odszedł z firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Steven Sinofsky - szef działu Windows, odszedł kilka tygodni po tym, jak na rynku ukazała się najnowsza wersja systemu operacyjnego Windows 8. Program ten jest uważany za kluczowy dla przyszłości Microsoftu. Firma nie podaje przyczyn odejścia Sinofskiego. Niektórzy analitycy mówią, że są zaskoczeni. *

To kolejna zmiana na wysokich szczeblach gigantów elektroniki i internetu w ostatnim okresie. Kilka tygodni temu firma Apple poinformowała o wymianie dwóch ważnych menadżerów. W zeszłym miesiącu nowego szefa zatrudnił koncern Yahoo.

Dla większości analityków to odejście jest zaskoczeniem - analitycy upatrywali w 47-letnim menedżerze następnego szefa Microsoftu. Sinofsky, który zaczął pracę w koncernie w 1989 r., zbudował sobie silną pozycję. Najpierw kierując bardzo dochodowym działem z pakietem Office, a później - po fiasku z Windows Vistą - przejął też stery nad systemem operacyjnym. W 2009 r. pod jego okiem na rynek trafił - i to z dobrymi recenzjami - Windows 7.

Odejście Sinofsky'ego niewątpliwie wzbudzi na rynku obawy o to, czy Windows 8, przedstawiany jako największe wydarzenie od czasów Windows 95, rzeczywiście radzi sobie na rynku. A wraz z tabletem Surface, system operacyjny to kluczowe produkty dla przyszłości koncernu oraz pierwsza tak poważna próba przeskoczenia przez Microsoft do ery ekranów dotykowych.

Jak szacuje firma analityczna Gartner, na koniec 2016 r. to Android stanie się najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. O Windows 8 wiadomo tyle, że w ciągu trzech dni od premiery sprzedało się 4 mln licencji.

Czytaj więcej w Money.pl
Microsoft jak Wielki Brat. Chce kontrolować... Firma złożyła wniosek patentowy na rozwiązanie, pozwalające określić za pomocą kamery bądź innego urządzenia rejestrującego lub czujnika, ile osób ogląda w danym momencie film lub inny materiał.
Microsoft pokazał nowy system. Rewolucyjny? Najnowsze produkty pokazał podczas specjalnej prezentacji w Nowym Jorku szef Microsoftu Steve Ballmer.
Windows 8 to rewolucja. Będą w nim reklamy Szef Microsoft w Polsce przekonuje w wywiadzie dla Money.pl, że nowy system nie będzie taką klapą jak Vista.
Tagi: microsoft, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz