Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pirate
30.06.2009 14:54

Zatoka Piratów sprzedana - kasa idzie na zbrojenia

Twórcy The Pirate Bay wzięli 4,7 mln funtów - część pieniędzy pójdzie na walkę o wolność słowa i informacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*The Pirate Bay, największa na świecie strona, która udostępnia linki do plików z filmami i programami, została sprzedana szwedzkiej firmie Global Gaming Factory X - producentowi oprogramowania. *

Założyciele serwisu The Pirate Bay twierdzą, że sprzedali witrynę za cenę niższą od jej rzeczywistej wartości. Była to jednak decyzja, która ma utrzymać serwis przy życiu. Wartość transakcji to 4,7 mln. funtów.

Obecni właściciele zapowiadają rozwój strony poprzez wprowadzanie konkurencyjnej usługi dla YouTube usługi - czyli The Video Bay. Z kolei założyciele The Pirate Bay (na zdj. Gottfrid Svartholm Warg, Peter Sunde) chcą przeznaczyć pieniądze z transakcji na wspieranie fundacji związanych z wolnością słowa i informacji w internecie.

Twórcy serwisu dwa miesiące temu przegrali proces w sprawie The Pirate Bay, gdzie zarzucono im łamanie prawa autorskiego poprzez nielegalne rozpowszechnianie między innymi filmów, gier, muzyki i programów. The Pirate Bay znajduje się wśród 100 najchętniej odwiedzanych stron internetowych na świecie.

Tagi: pirate, bay, zatoka, sprzedana, proces, przegrana, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz