Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
biznesmen
21.03.2006 18:12

Zatrzymano biznesmena, który wyłudzał kredyty

Podziel się
Dodaj komentarz

Policja ze Złotoryi zatrzymała biznesmena, który obiecując pracę w swojej firmie, żądał w zamian od przyszłych pracowników, by wzięli na siebie kredyt, który on miał spłacać. Kredytobiorcy wbrew obietnicom pracy nie otrzymywali - poinformował Piotr Klimaszewski, *rzecznik złotoryjskiej policji*.

Ustalono, że znany złotoryjski biznesmen od połowy 2004 roku wyłudzał kredyty metodą na tzw. słupy, czyli podstawione osoby, które otrzymywały kredyty na podstawie fałszywych dokumentów o zatrudnieniu i za niewielką część zysku oddawały kredyt nieuczciwemu przedsiębiorcy.

"Mężczyzna obiecywał pracę w swojej firmie pod warunkiem, że przyszły pracownik weźmie na siebie kredyt. Zapewniał, że to on sam ureguluje zobowiązanie. Ludzie, skuszeni otrzymaniem pracy, godzili się na to. Po przyznaniu kredytu oszust oddawał im jedynie 10 proc. wysokości pożyczki, resztę zaś zatrzymywał dla siebie. Wtedy okazywało się też, że zatrudnienie tych osób to fikcja" - wyjaśnił rzecznik.

W ten sposób wyłudzano kredyty w wysokości od 2 tys. do 15 tys. zł - łącznie co najmniej 100 tys. zł.

Organizator nielegalnego procederu, będący właścicielem legalnie działającej firmy, sam wystawiał fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu i o zarobkach. Właśnie z takimi dokumentami jego ofiary szły do banku i otrzymywały kredyt. Wyłudzeń dokonywano w kilkunastu bankach w okolicach Złotoryi.

"Raty pożyczek nie były regulowane, a kredytobiorcy wbrew obietnicom nie otrzymywali pracy. Mężczyzna oszukał w ten sposób co najmniej kilkadziesiąt osób. Na nielegalnym procederze przyłapali go funkcjonariusze z zespołu ds. przestępstw gospodarczych złotoryjskiej policji" - dodał Klimaszewski.

"Zabezpieczone dokumenty świadczą o tym, że biznesmen z wyłudzania kredytów zrobił sobie nielegalne źródło dochodów" - powiedział Klimaszewski.

Oszusta zatrzymano przed legnicką placówką SKOK. Mężczyzna oświadczył, że źle się czuje i trafił do szpitala. Biznesmen w przeszłości był już notowany przez policję za podobne przestępstwa.

Tagi: biznesmen, business news, wiadomości, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz