Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zaufanie do banków. Ufa im co trzeci Niemiec

0
Podziel się:

Rok wcześniej wskaźnik zaufania do sektora bankowości i ubezpieczeń wynosił jeszcze 36 proc.

Zaufanie do banków. Ufa im co trzeci Niemiec
(SIPA/East News)

Według najnowszych ankiet tylko 29 proc. niemieckich konsumentów deklaruje pełne bądź przynajmniej przeważające zaufanie do banków - głosi opublikowane w dziś studium zajmującego się badaniami rynkowymi towarzystwa GfK Verein z siedzibą w Norymberdze.

Rok wcześniej wskaźnik zaufania do sektora bankowości i ubezpieczeń wynosił jeszcze 36 proc. _ Niemcy zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieniądza, a banki przyczyniły się przecież do kryzysu zadłużeniowego, który sprawił, że euro tak bardzo uległo osłabieniu _ - zaznaczył szef GfK Verein Raimund Wildner.

Studium podsumowuje badania zaufania konsumentów do branż i instytucji, przeprowadzone wśród 28 tys. osób w 25 państwach. W innych krajach wskaźnik zaufania do banków sięga nawet 80 proc. W Niemczech podobny wynik odnotowano tylko w odniesieniu do producentów elektronicznych urządzeń rozrywkowych i artykułów gospodarstwa domowego (78 proc.) i rzemieślników (aż 87 proc.).

Według GfK Verein jedyną niemiecką instytucją, do której zaufanie w ubiegłym roku zwiększyło się, jest rząd federalny. Jego notowania pod tym względem wzrosły o pięć punktów procentowych, do 34 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Partia Angeli Merkel o najwyższym poparciu Na 9 miesięcy przed wyborami kierowanemu przez kanclerz Niemiec Angeli Merkel blokowi CDU/CSU stale rosną notowania.
Tego chce większość mieszkańców Niemiec Większość Niemców opowiada się za podatkowym równouprawnieniem partnerskich związków homoseksualnych.
Merkel pobiła rekord. Niemcy uznali, że... Kanclerz, która po raz trzeci będzie ubiegać się o ten urząd, osiągnęła rekordową popularność.
banki
business news
strategie firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)