Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zawarli największą, łóżkową transakcję

0
Podziel się:

Tempur-Pedic, światowy lider w produkcji i dystrybucji materaców i poduszek przejmuje firmę Sealy. Transakcja, opiewa na 1,3 miliarda dolarów.

Zawarli największą, łóżkową transakcję
(Igor Burchenkov/Dreamstime.com)

Tempur-Pedic, światowy lider w produkcji i dystrybucji materaców i poduszek przejmuje firmę Sealy. Transakcja, opiewająca na 1,3 miliarda dolarów (włączając wierzytelności) pozwoliła stworzyć największe przedsiębiorstwo, produkujące materace na świecie.

Sealy jest wiodącym producentem posłań w Stanach Zjednoczonych, dlatego jej przejęcie ma strategiczne znaczenie. _ Łóżkowa transakcja _ sprawi, że Tempur będzie największym globalnym graczem na rynku wyposażenia wnętrz sypialni z kapitałem 2,7 miliarda dolarów.

_ - Połączenie dwóch marek otwiera nowe możliwości na rynku wnętrzarskim. Pozwoli stworzyć wysoce komplementarne, globalne przedsiębiorstwo, które ma w założeniu wnieść wiele innowacji i rozwijać rynek - _tłumaczy Jacek Poznański, Country Manager polskiego oddziału firmy Tempur.

Przejęcie umożliwi jednocześnie zwielokrotnienie obrotów giełdowych firmy i realizację strategii rozwoju na wszystkich rynkach, na których Tempur prowadzi działalność (firma działa w ponad 80 krajach).

Pierwszy polski oddział amerykańskiego potentata powstał w kwietniu 2012 roku we Wrocławiu i współpracuje już z blisko 250 sklepami w całym kraju. Kanałem dystrybucji są m.in. salony Kler.

Polska jest jednym z potentatów w branży meblarskiej i największym na świecie eksporterem materaców (w 2011 r. wartość wyprodukowanych w Polsce i sprzedanych mebli tapicerowanych, foteli samochodowych i lotniczych oraz materaców wyniosła ponad 12,4 mld zł, całej branży meblarskiej - 25,9 mld zł).

Mimo to rynek wewnętrzny stale się rozwija. Światowi producenci doceniają jego potencjał, ponieważ coraz większy odsetek społeczeństwa dostrzega istotę zdrowego i komfortowego snu. Polacy w coraz bardziej przemyślany sposób urządzają swoje sypialnie, a zakupy traktują jako długofalową inwestycję. W związku ze wzmożonym zainteresowaniem produktami wysokiej jakości, do Polski wchodzą także zagraniczne marki. Przykładem jest TEMPUR, który działa już w ponad 80 krajach na całym świecie.

Czytaj więcej w Money.pl
Lotnicza mega fuzja jednak z poślizgiem W przypadku połączenia francusko-niemieckiego EADS i brytyjskiej firmy BAE Systems nowa grupa miałaby wartość 34,6 miliarda euro.
Będzie fuzja dwóch banków działających w Polsce Kierownictwo obu instytucji uzasadnia swój krok potrzebą uproszczenia i ujednolicenia struktur.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)