Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoża złota w Rosji. Abramowicz rozpoczął eksploatację w Chabarowsku

0
Podziel się:

Planuje się, że produkcja na skalę przemysłową ruszy w 2014 roku. Roczna moc przerobowa zakładu będzie wynosić do 1,5 mln ton złotonośnej rudy i około 3 ton sztabek złota Dore.

Złoża złota w Rosji. Abramowicz rozpoczął eksploatację w Chabarowsku
(KAY KIRCHWITZ/STAR PRESS/SIPA/EAST NEWS)

Brytyjska spółka Highland Gold Mining, której akcjonariuszem jest rosyjski biznesmen Roman Abramowicz (na zdj.) rozpoczęła eksploatację złoża złota w Chabarowsku - podała rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti.

Inwestorzy uruchomili pierwszą linię produkcyjną huty złota o nazwie Biała Góra w Chabarowsku. Planuje się, że produkcja na skalę przemysłową ruszy w 2014 roku. Roczna moc przerobowa zakładu będzie wynosić do 1,5 mln ton złotonośnej rudy i około 3 ton sztabek złota _ Dore _ (większość kopalni złota przetwarza swoje złotonośne rudy w niskiej czystości sztabki _ Dore _).

Jak pokazują wyniki badań geologicznych zapasy złota złoża Biała Góra zabezpieczą pracę zakładu na najbliższe dziesięć lat. Highland Gold Mining nabyła licencję na zagospodarowanie i eksploatację tego złoża w 2005 roku. Budowa przedsiębiorstwa produkcyjnego rozpoczęła się w 2012 roku. Łączne zapasy złota, które znajduje się na terenie licencyjnym wynoszą od 27,1 do 33,7 ton (według kategorii ?1+?2).

Spółka Highland Gold należy do dziesięciu największych koncernów wydobywających złoto w Rosji. Inwestor działa w krajach Chabarowskim i Zabajkalskim, a także na Czukotce i w Kirgizji. W 2012 roku spółka zwiększyła produkcję złota o 18 proc. do 216,9 tys. uncji (6,7 ton) w porównaniu do 2011 roku. 32,6 proc. koncernu należy do firmy Millhouse, której właścicielem jest rosyjski biznesmen Roman Abramowicz.

Czytaj więcej w Money.pl
Dostają złoto za odchudzanie Ponad połowa mieszkańców Dubaju cierpi z powodu nadwagi lub otyłości. Ci, którzy przejdą na dietę dostaną gram cennego kruszcu za każdy zrzucony kilogram.
Dramatyczny kwartał dla złota. Ale to nie koniec spadków cen Wartość kruszcu od kwietnia spadła już o około 25 procent.
Mennica Polska traci. Przez spadki cen złota Cena złota spadła o 23 procent w II kwartale, co było jej największym spadkiem od 2010 roku. Firma ma trzy razy gorsze wyniki
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)