Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dr oetker
16.01.2007 15:28

Zmarł dr Rudolf Oetker

W Niemczech zmarł Rudolf August Oetker, właściciel firmy dr Oetker. Jest to jedna z największych firm rodzinnych w Niemczech.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W Niemczech zmarł Rudolf August Oetker, właściciel firmy dr Oetker. Jest to jedna z największych firm rodzinnych w Niemczech. *
Oetker rozbudował po II wojnie światowej fabryczkę produkującą proszek do pieczenia. Był wnukiem jej założyciela, aptekarza Augusta Oetkera.

Zmarły w wieku 90 lat Rudolf August przekazał 25 lat temu zarządzanie koncernem swemu synowi Augustowi. Do śmierci był jednak Obecnie jest to światowy koncern o obrotach przeszło 7 miliardów euro. przewodniczącym jej zarządu.

Koncern dr Oetker prowadzi rozliczne interesy, a największe dochody czerpie nie z produkcji artykułów żywnościowych lecz ze swoich statków handlowych. To przeszło 43 procent obrotów koncernu.

Koncern dr Oetker jest też właścicielem browarów, domu bankowego, firmy ubezpieczeniowej, fabryki chemicznej, a także luksusowych hoteli oraz wielkiego przedsiębiorstwa handlującego winami i wódkami. Zatrudnia 23.000 pracowników.

Tagi: dr oetker, business news, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz