Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet w polsce
28.12.2010 06:39

Zmarnujemy unijne dotacje na internet?

Samorządy wydały tylko 2 procent z ponad dwóch miliardów złotych ze środków unijnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(monkeybusinessimages/<br>iStockphoto)

Samorządy wydały tylko 2 procent z ponad dwóch miliardów złotych ze środków unijnych, przeznaczonych na budowę sieci internetowych.

Mija półmetek unijnego budżetu na lata 2007 - 2013. Jeśli samorządy nie przyspieszą inwestycji, grozi im utrata unijnego dofinansowania. Realizacja projektów musi się zakończyć najpóźniej w 2015 roku.

Utrata dotacji byłaby ciosem nie tylko dla regionów, ale i dla branży telekomunikacyjnej, zainteresowanej samorządowymi przetargami na budowę sieci. W grę wchodzą duże pieniądze, na przykład kontrakt na budowę sieci w Wielkopolsce może być wart ponad 600 milionów złotych - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Zaniepokojenia losem uniujnych dotacji nie kryje Urząd Komunikacji Elektronicznej. _ - Bez wsparcia rządu samorządy nie poradzą sobie z wydawaniem tych środków _ - mówi rzecznik Urzędu Piotr Dziubak.

Prezes Stowarzyszenia _ Miasta w Internecie _ Krzysztof Głąb uważa, że głównym problemem, który stoi za opóźnieniami, jest to, że unijne pieniądze na budowę sieci trafiły do samorządów niemających ani doświadczenia, ani wiedzy w tych sprawach. Według gazety, rząd musi się zastanowić, ile z regionalnych projektów uda się uratować. Dotacje dla inwestycji, których nie uda się zrealizować do 2015 roku, można przesunąć na inne projekty teleinformatyczne, na przykład na systemy zarządzania ruchem w miastach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t97414.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/polskie;firmy;coraz;bardziej;lubia;laptopy,1,0,743681.html) Polskie firmy coraz bardziej lubią laptopy Posiadanie przenośnych komputerów deklaruje już 42 procent polskich przedsiębiorstw.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t93834.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/ulga;na;internet;-;uwaga;na;faktury;w;grudniu,73,0,743497.html) Ulga na internet - uwaga na faktury w grudniu Ulga wynosi maksymalnie 760 zł i przysługuje korzystającym z internetu w domu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t126411.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;niemal;dwoch;trzecich;polskich;domow;jest;komputer,160,0,742048.html) W niemal dwóch trzecich polskich domów jest komputer Aż 86,1 proc. z nich ma dziś dostęp do internetu - wynika z badania na zlecenie UKE.
Tagi: internet w polsce, internet, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, e-biznes
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz