Notowania

Przejdź na
zmiana czasu
30.03.2013 13:18

Zmiana czasu na kolei. Jedziesz dziś w nocy pociągiem? Sprawdź to!

Co z pociągami, które mają odjazd w trakcie zmiany czasu? Sprawdziliśmy to dla Was.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eisenbahner/CC BY 2.0/Flickr)

*Polska żegna się z czasem zimowym. W nocy przestawiamy wskazówki zegara z godziny drugiej na trzecią. To ważna informacja dla wszystkich tych, którzy będą wtedy podróżować. W ciągu najbliższej nocy na tory wyjedzie ponad 20 pociągów. Jak zapewnia PKP zmiana czasu nie wpłynie na rozkład jazdy. *

-_ Dla pasażera to praktycznie nic nie oznacza, bo w trasie spędzi on dokładnie tyle samo czasu. Tylko fizycznie przyjedzie o innej godzinie. Dotyczy to 25 pociągów _ - informuje Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Szczególnie ostrożni powinni być pasażerowie, których pociąg miał odjazd zaplanowany na godzinę między 2 a 3. - _ Każdy taki pociąg, który miał odjeżdżać w tej uciekającej godzinie będzie miał nową godzinę odjazdu. Osoba, która chce jechać takim pociągiem powinna sprawdzić w internecie, na infolinii lub w informacji kolejowej godzinę jego odjazdu _- informuje rzecznik PKP Intercity.

Zmiana dotyczy pociągów głównych relacji m.in. Przemyśl - Kraków, Warszawa - Jelenia Góra, Przemyśl - Warszawa, Gdynia - Zakopane, Kraków - Wrocław, Kraków - Szczecin, Gdynia - Wrocław, Kraków - Kołobrzeg. Pełna lista dostępna TUTAJ.

Do czasu zimowego powrócimy w ostatnią niedzielę października.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe menu w Warsie. Nie tylko schabowy... W nowym menu znajdą się zarówno dania tradycyjnej kuchni polskiej, takie jak kotlet schabowy czy golonka, jak i bardziej wyszukane, np. krewetki.
Chaos na kolei. Zobacz, kiedy się skończy - _ Doprowadzimy do realizacji naszych postulatów, albo poślemy ten rząd na zieloną trawkę - _mówił szef śląsko-dąbrowskiej _ Solidarności _ Dominik Kolorz.
Kolej szykuje się do wtorkowego strajku Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy ogłosił strajk generalny na 26 marca wobec braku porozumienia z przedstawicielami rządu.
Tagi: zmiana czasu, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz