Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiana rozkładu PKP Intercity już 15 czerwca

0
Podziel się:

Będzie to trzecia z sześciu tegorocznych zmian.

Zmiana rozkładu PKP Intercity już 15 czerwca
(eisenbahner/CC BY 2.0/Flickr)

Przywrócone zostaną kursy pociągów do Helu i Zakopanego. Składy Intercity wrócą również na stołeczne dworce; Centralny, Wschodni i Zachodni.

Rzeczniczka przewoźnika Zuzanna Szopowska poinformowała, że korekta rozkładów jazdy pociągów będzie obowiązywała między 15 czerwca a 31 sierpnia. Będzie to trzecia z sześciu tegorocznych zmian. Korekty w rozkładach spowodowane są pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK na Centralnej Magistrali Kolejowej, linii Wrocław - Poznań, Kraków - Rzeszów, Warszawa - Trójmiasto czy Warszawa - Skierniewice. W 2014 roku kolejarze chcą oddać do użytku blisko 1,5 tys. km zrewitalizowanych torów.

Pasażerowie wybierający się na wakacje na północ bądź na południe kraju mogą być zadowoleni, ponieważ pociągi Intercity pojadą znowu do Zakopanego i do Helu. W związku z zakończeniem przebudowy torów w okolicach budowanego zbiornika Świnna Poręba, pociągi zaczną kursować do stolicy Tatr od 19 czerwca. Do Helu pasażerowie będą mogli dojechać od 28 czerwca. Pociągi na tych trasach będą kursować do 1 września.

W związku z zakończeniem prac na stołecznym moście średnicowym, pociągi PKP Intercity dotychczas kursujące przez dworzec Gdański, wrócą na stacje Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna i Warszawa Zachodnia.

PKP Intercity poinformowały, że wybrane składy TLK będą zatrzymywały się na dodatkowych stacjach: Kraków Płaszów, Nałęczów czy Konin. Przewoźnik zapewni też bezpośrednie połączenie Katowic ze Słupskiem, łącząc pociąg TLK Pogoria (dotychczas w relacji Bielsko Biała - Gdynia) z kursującym do Szczecina TLK Albatros. Na regularną trasę wróci też pociąg EIC Małopolska jeżdżący między Krakowem a Gdynią.

Utrudnienia będą za to czekały na pasażerów jadących do Białegostoku. Jak podał przewoźnik, cztery z dziewięciu połączeń TLK na trasie Warszawa-Białystok-Warszawa zostanie zastąpione komunikacją autobusową. Utrudnienia wynikają z modernizacji linii na odcinku Wołomin-Tłuszcz- Sadowne. Rzeczniczka dodała, że _ PKP Intercity Busy będą skomunikowane z pozostałymi pociągami przewoźnika. Aby utrzymać atrakcyjny czas przejazdu nie będą zatrzymywały się na stacjach pośrednich _.

W związku z pracami na trasie między Łodzią a Warszawą, składy kursujące na odcinku Warszawa Zachodnia-Skierniewice będą jeździły okrężną trasą przez Czachówek, Mszczonów z pominięciem stacji Żyrardów. Przykładowo pociąg TLK _ Boryna _ relacji Warszawa Wschodnia-Łódź Kaliska będzie dodatkowo stawał na stacji Warszawa Służewiec.

Zmiany czekają również na pasażerów korzystających z pociągów kursujących na trasie Warszawa Zachodnia-Łódź Kaliska. Składy pojadą okrężną drogą z pominięciem stacji Żyrardów, Skierniewice, Koluszki, Łódź Widzew, Łódź Chojny. Przykładowo pociąg TLK _ Prząśniczka _ relacji Warszawa Wschodnia - Łódź Kaliska będzie stawał dodatkowo na stacjach Sochaczew, Łowicz Przedmieście, Zgierz, Łódź Żabieniec.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)