Notowania

Przejdź na
luksus
27.06.2010 07:05

Znamy symbole luksusu według Polaków

Mercedes, Lexus, Chanel, Dior, Ferrari to pierwsza piątka najbardziej luksusowych marek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CLF/CC/Flickr)

Mercedes, Lexus, Chanel, Dior, Ferrari to - zdaniem zamożnych Polaków - pierwsza piątka najbardziej luksusowych marek.

Zamożni Polacy traktują kryzys, jako wyolbrzymiony przez media (57 proc.), mimo tego, że blisko połowa z nich deklaruje, że w ciągu ostatniego roku ograniczyła wydatki na dobra luksusowe - tak wynika z badania "Luksus w czasach kryzysu Grupy IQS dla GolfProperties.pl.

Jedynie, co czwarty twierdzi, że w minionym roku ich sytuacja finansowa pogorszyła się. A jedna trzecia respondentów twierdzi, iż ich sytuacja finansowa uległa poprawie

Wśród bogatych Polaków dominuje optymizm – przeszło 70 proc. z nich twierdzi, że najbliższe 12 miesięcy będzie dla ich finansów lepsze, lub przynajmniej tak samo dobre jak poprzednie. A skoro tak, to kryzys może być dobrą okazją do korzystnego zainwestowania pieniędzy. Blisko połowa badanych twierdzi, że najlepszą strategią na burzliwy czas kryzysu jest inwestowanie.

Wśród marek luksusowych zdecydowanie wygrał Mercedes (22 proc. wskazań), wyprzedzając Lexusa (13,7 proc.) i Chanel (12,2 proc.). Pierwsza dziesiątka została zdominowana przez marki motoryzacyjne, z których, aż sześć pojawiło się zestawieniu. Jedyna polska marka w Top 30 najbardziej luksusowych – W.Kruk uplasowała się na pozycji 26.

| Badania na zlecenia portalu Golf Properties.pl przeprowadziła Grupa ISQ w dniach 14-19 maja 2009 r. W badaniu wzięło udział 534 osoby. Głównym kryterium doboru grupy badawczej była sytuacja materialna - progiem wejścia do badania był dochód 7 tys. zł netto na gospodarstwo domowe, przy jednoczesnym założeniu, że dochód netto na każdego członka gospodarstwa nie może być niższy niż 5 tys. zł. Czyli jeśli gospodarstwo liczyło jedną osobę to musiało mieć dochód, co najmniej 7 tys. zł, jeśli 3 osoby to już, co najmniej 15 tys. |
| --- |

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Na co bankierzy wydadzą swoje premie? ]( http://manager.money.pl/news/artykul/na;co;bankierzy;wydadza;swoje;premie,133,0,576389.html )
* [ Luksus w kryzysie. Meble zamiast fortepianów ]( http://manager.money.pl/news/artykul/luksus;w;kryzysie;meble;zamiast;fortepianow,115,0,431475.html )
* [ Symbol luksusu zaciska pasa. Chanel zwalnia ]( http://manager.money.pl/news/artykul/symbol;luksusu;zaciska;pasa;chanel;zwalnia,134,0,411014.html )
Tagi: luksus, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz