Notowania

linie lotnicze
19.02.2010 06:26

Znika pierwsza klasa, bo brakuje pasażerów

Australijskie linie Qantas szukają sposobów na pokonanie złej koniunktury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hyougushi/CC/Flickr)

Jak donosi _ BBC _, w II połowie ubiegłego roku przychody firmy sięgnęły poziomu 58 mln dolarów australijskich. Rok wcześniej udało się uzyskać wynik na poziomie 210 mln dolarów australijskich.

Według przedstawicieli firmy tak znaczący spadek to efekt spadku popytu i liczby pasażerów. Pomimo tego szef Qantas Alan Joyce jest zadowolony z tego, że firmie udało się wypracować zysk i uniknąć tym samym losu wielu innych przewoźników, którzy znaleźli się pod kreską.

Zobacz jak reklamują się linie Qantas:

Brytyjski serwis informuje, że w ramach walki ze skutkami kiepskiej koniunktury firma zdecydowała, że pierwsza klasa zostanie jedynie na połączeniach z Australii do Londynu i z Australii do Los Angeles. Na innych trasach ekskluzywna oferta zniknie z powodu malejącego zainteresowanie.

ZOBACZ TAKŻE:

    * [ Qantas ma dość czekania? Nie kupi Dreamlinera ]( http://manager.money.pl/news/artykul/qantas;ma;dosc;czekania;nie;kupi;dreamlinera,13,0,485389.html )
    * [ Koniec marzeń o globalnych liniach lotniczych ]( http://manager.money.pl/news/artykul/koniec;marzen;o;globalnych;liniach;lotniczych,207,0,409551.html )
Tagi: linie lotnicze, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz