Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Związek aktorów z Hollywood jak PZPN

0
Podziel się:

120 tys. aktorów czeka na koniec negocjacji i kontrakt - a działacze drą koty.

Związek aktorów z Hollywood jak PZPN

Od końca czerwca zeszłego roku największy amerykański związek zawodowy aktorów pozostaje bez podpisanego kontraktu z wytwórniami. Aktorzy czekają, a działacze kłócą się o władzę.

Wewnętrzne zwady wywołała kwestia gaży aktorów za produkcje internetowe. Dodatkową kwestią jest w ogóle wysokość wypłat, która stała się poważną sprawą do negocjacji w związku z kryzysem gospodarczym. Walka toczy się między dwoma frakcjami: jednej przewodniczy prezes stowarzyszenia Alan Rosenberg, a drugą kieruje jeden z dyrektorów David White. To właśnie on otrzymał ostatnio od zarządu upoważnienie do negocjacji - donosi Reuters.

Rosenberg nie chciał zgodzić się na jego przewodnictwo i wniósł sprawę do sądu, ale ten pozwolił wznowić rozmowy ze studiami pod przewodnictwem nowego szefa.

Niestety, wielu prawników twierdzi, że w obecnej sytuacji, producenci nie zechcą wznowić rozmów ze związkiem w obawie przed dalszymi komplikacjami. A te na pewno wystąpią, bo pokonana strona zapowiada dalszą walkę o dominację.

Na rozwiązanie patowej sytuacji czeka 120 tys. aktorów zrzeszonych w Screen Actors Guild. Wielu z nich to najgłośniejsze na świecie nazwiska. Wszyscy czekają na ugodę, bo zrzeszeni w związku mają obowiązek współpracować tylko z producentami, którzy maja podpisane kontrakty ze SAG. Straty spowodowane przez impas mogą być ogromne. Na przełomie lat 2007-2008 Hollywood wstrząsnął inny strajk scenarzystów, który kosztował Los Angeles 3 miliardy dolarów.

W imieniu producentów ze związkiem negocjują Motion Pictures i Television Producers.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)