Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zwolnienia w fiacie
25.04.2013 11:16

Zwolnienia w Fiacie błędem? Tyska fabryka przyjęła 150 osób

Powodem jest wzrost zamówień z rynków zagranicznych na produkowane w Tychach auta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fiatpress.com)

Tyska fabryka Fiata, która w pierwszym kwartale tego roku zwolniła 1450 pracowników, ponownie przyjęła do pracy 150 osób, które wcześniej straciły zatrudnienie. Powodem jest wzrost zamówień z rynków zagranicznych na produkowane w Tychach auta.

Na razie pracownicy zostali przyjęci na dwa miesiące. Ich ewentualne dalsze zatrudnienie zależy od tego, czy ożywienie na rynku utrzyma się. - _ W ostatnim czasie odnotowaliśmy wzrost zamówień na wszystkie wytwarzane w fabryce modele aut. Tak dziś zachowują się zagraniczne rynki - są okresy, kiedy liczba zamówień spada, po czym następuje nagły wzrost, któremu trzeba sprostać _ - wyjaśnił rzecznik Fiat Auto Poland Bogusław Cieślar.

Rzecznik zaprzeczył, by czasowe przyjęcie 150 pracowników oznaczało, że wcześniejsza decyzja o redukcji załogi o 1450 osób była błędem. - _ Musieliśmy przeprowadzić restrukturyzację, aby utrzymać konkurencyjność. Jednocześnie musimy działać elastycznie i reagować na zmieniające się potrzeby rynku. Stąd decyzja o przyjęciu pracowników w sytuacji, gdy jest taka potrzeba _ - powiedział Cieślar.

Zastrzegł, że na podstawie obecnego wzrostu zamówień trudno oceniać, czy ożywienie utrzyma się i ustabilizuje. Pytania, czy wzrost zatrudnienia w fabryce będzie trwały oraz czy może być większy, Cieślar uznał za przedwczesne. - _ Nie wiemy jak zachowa się rynek; jesteśmy ostrożni w prognozach _ - powiedział.

W pierwszym kwartale tego roku tyska fabryka wyprodukowała 76 tys. 169 samochodów. Według wcześniejszych informacji, planowana na cały 2013 r. wielkość produkcji to poniżej 300 tys. aut, wobec niespełna 350 tys. w ubiegłym roku i ponad 600 tys. w rekordowym roku 2009.

W Tychach wytwarzany jest obecnie fiat 500, abarth, lancia ypsilon i ford ka (na zlecenie koncernu Forda). Zakład zatrudnia ok. 3,5 tys. osób. Po tegorocznej redukcji zatrudnienia fabryka rozpoczęła pracę na dwie zmiany, zamiast trzech.

Czytaj więcej w Money.pl
Fiat w 2012 roku zarobił ponad 100 mln złotych Spółka Fiat Auto Poland (FAP), do której należy fabryka samochodów w Tychach, wypracowała w ubiegłym roku ponad 106,7 miliona złotych zysku - podali przedstawiciele firmy.
Zwalniają 1450 pracowników. Dzisiaj... Tyska fabryka Fiata kończy proces zwolnień grupowych, w ramach których zakład zmniejsza zatrudnienie w sumie o 1450 osób.
Rząd pomoże zwalnianym z Fiata. Przekazał... Do urzędów pracy z woj. śląskiego przekazano dotąd ok. 9 mln zł z rezerwy Funduszu Pracy na wsparcie dla osób zwalnianych z tyskiej fabryki Fiata i jej kooperantów - poinformował w środę minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.
Tagi: zwolnienia w fiacie, fiat, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz