Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zwolnienia w pzu
24.07.2012 13:18

Zwolnienia w PZU obejmą prawie 1000 osób

PZU podpisało ze związkami zawodowymi porozumienie w sprawie warunków zwolnień grupowych w okresie od 13 sierpnia 2012 roku do 11 października 2012 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)

PZU podpisało ze związkami zawodowymi porozumienie w sprawie warunków zwolnień grupowych w okresie od 13 sierpnia 2012 roku do 11 października 2012 roku. Łącznie restrukturyzacja zatrudnienia ma objąć do 955 osób.

_ W PZU restrukturyzacją, polegającą na zmianie warunków pracy lub - w przypadku braku akceptacji takiej zmiany ze strony pracowników - zwolnieniach, objętych będzie do 518 pracowników. Natomiast do 369 pracowników otrzyma wypowiedzenia definitywne _ - podano w komunikacie.

_ W PZU Życie restrukturyzacją, polegającą na zmianie warunków pracy - lub w przypadku braku akceptacji takiej zmiany ze strony pracowników - zwolnieniach, objętych będzie do 115 pracowników, a do 76 pracowników otrzyma wypowiedzenia definitywne _ - dodano.

W komunikacie podano, że wypłaty świadczeń na rzecz zwalnianych pracowników zawarte są w rezerwie, którą grupa PZU wykazała w sprawozdaniu rocznym za 2011 r.

Dodano, że obecnie spółka nie jest w stanie przedstawić informacji na temat poziomu oszczędności z tytułu restrukturyzacji zatrudnienia.

Wcześniej w lipcu PZU informowało, że restrukturyzacja zatrudnienia w PZU i PZU Życie zostanie przeprowadzona w 2012 roku i obejmie do 955 osób.

Planowane zwolnienia grupowe są kontynuacją rozpoczętego w 2009 roku programu restrukturyzacji zatrudnienia, w ramach którego planowano rozwiązać umowy o pracę z ok. 4 tys. osób (łącznie w PZU i PZU Życie). Dotychczas grupa PZU rozwiązała umowy o pracę z blisko 3,6 tys. pracownikami obydwu spółek.

Czytaj więcej w Money.pl
Analitycy typują, jakie spółki sprzeda państwo Zdaniem zarządzających funduszami, PZU i JSW mogą być kolejnymi, po PKO BP, spółkami, w których resort skarbu zmniejszy zaangażowanie jeszcze w 2012 roku.
Rekomendacja dla spółki z WIG20. 414 zł J.P. Morgan podniósł dwunastomiesięczną cenę docelową akcji PZU do 414 zł
Duże zwolnienia u polskiego ubezpieczyciela Planowane zwolnienia grupowe są kontynuacją rozpoczętego w 2009 roku programu restrukturyzacji zatrudnienia.
Tagi: zwolnienia w pzu, pzu, zwolnienia, praca, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, manager, ubezpieczenia, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz